Міськрайонна газета

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ: ЗМЕНШЕНО СТАВКУ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ!

Управління Пенсійного фонду України в м. Шостці та Шосткинському районі повідомляє, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24.12.2015 року за № 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” (далі — Закон), яким передбачено зменшення єдиного соціального внеску в середньому на 14-16 %. Зверніть увагу на такі зміни, яких зазнав Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 р.:

  • працює єдина ставка ЄСВ у розмірі 22% (диференційовані ставки ЄСВ залежно від класу професійного ризику виробництва відсутні);
  • максимальну величину бази нарахування ЄСВ підвищено із 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • із заробітної плати (доходу) робітників більше не утримують ЄСВ (3,6%).

Отже, цей Закон зменшує навантаження на роботодавців, має стимулювати вивід заробітної плати з тіні та нарахування заробітної плати в більших розмірах.

Пенсійний фонд закликає всіх роботодавців знайти можливість погасити існуючі борги та збільшити фонд оплати праці найманим працівникам, тим самим збільшити відрахування з неї, а також забезпечити їм в майбутньому гідну пенсію.