Міськрайонна газета

ВПЛИВ ОРГАНІЗОВАНОГО ВІЛЬНОГО ЧАСУ НА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

28 січня 2016 року серед прийомних сімей, які проживають на території Чапліївської сільської ради проведено груповий захід на тему «Вплив організованого вільного часу на становлення особистості».

Проблему дитячого дозвілля легше зрозуміти «ззовні», тобто з позиції всього того, що робиться й може бути зроблено дозвіллєвою діяльністю. Але потрібний підхід «зсередини», вихід на внутрішній світ самоцінної особистості, на проблему розвитку в дітей соціально-ціннісних інтересів, потреб, мотивів. У цьому головне призначення вільного часу.

Дозвілля, як ніяка інша діяльність, надає можливість усвідомити себе особистістю, індивідуальністю, самоствердитися, розвинути свої інтереси та здібності та водночас усвідомлювати себе частиною колективних спільнот. Разом з тим дозвілля захищає право дитини на приватне життя.

Для заповнення пасивного вільного часу характерні багатогодинне сидіння біля телевізора, безпредметні розмови, безцільне фланірування вулицями. Особливістю такого проведення часу є отримання сильного подразника, який послабляв би стан нудьги. Це викликає потребу в нових емоційних «вибухах», пошук яких призводить до антисоціальних виявів.

Організоване дозвілля навчає дітей цінувати й організовувати свій вільний час, обирати заняття за інтересами, потребами, за їхнім значенням у житті, бути організатором себе та інших, лідером і підлеглим, творцем і виконавцем, жити серед людей, поважати їхню індивідуальність, цінувати чужі інтереси, радіти успіху кожного, зберігати дружні відносини. Отже, саме в дозвіллєвій діяльності переважна більшість дітей шукає емоційне задоволення, сприймає дозвілля як одну з головних сфер самореалізації та самоствердження.

У ході проведення заходу серед учасників актуалізовано проблему об`єктивного усвідомлення переваг організації змістовного дозвілля та його впливу на становлення і розвиток особистості.