Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «ПРОТИЕПІЗООТИЧНІ ЗАХОДИ В РАЙОНІ ПОВИННІ ПРОВОДИТИСЯ, НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА РЕОРГАНІЗАЦІЮ!»

Таку вимогу поставив голова Шосткинської районної державної адміністрації в ході обговорення на апаратній нараді інформації в.о. начальника Держпродспоживслужби в Шосткинському районі Володимира Ревенка про епізоотичну ситуацію в районі.

Наш район на сьогодні є благополучним по основним інфекційним захворюванням тварин і птиці, а епізоотична ситуація контрольована. На початок 2016 року в районі був зареєстрований один перехідний неблагополучний пункт по сказу (с. Чапліївка) та залишаються обмеження по неблагополучному пункту з африканської чуми свиней в смт.Вороніж, заходи з депопуляції в поточному році не проводяться.

В районі залишається складною ситуація по сказу, ми мали перехідний з 2015 року неблагополучний пункт і в поточному році зареєстровано випадок сказу лисиці в мисливських угіддях на території Клишківської сільської ради. Всього в поточному році щеплено проти сказу 1556 голів собак та котів та 856 голів великої рогатої худоби за рахунок господарств.

Користувачами мисливських угідь в поточному році в районі відстріляно 3 голови вовків, 38 голів лисиць, 56 голів бродячих собак та котів.

По профілактиці сибірки, то в 2016 році в приватному секторі щеплено 2203 голови ВРХ, в господарствах ця робота проведена в ІV кварталі 2015 року імунітет 1 рік, дрібна рогата худоба та коні будуть щеплюватись в 2 кварталі 2016 року, вакциною забезпечені. По туберкульозу в поточному році проведено 1754 дослідження в господарствах району та 2230 голів в приватному секторі. Тут виявлено 10 голів реагуючих тварин, в тому числі по Клишківській та Чапліївський сільських радах по 2 голови, по Вовнянській Богданівській, Ображіївській, Собицькій та Тиманівській по 1 голові.

По лейкозу в поточному році досліджено 3564 голови ВРХ в приватному секторі. В ПСП «Онікс» виділено 2 голови корів, хворих на лейкоз. Це тварини, які були закуплені в Чернігівській області, хворі тварини здані на забій. В господарствах проведені епізоотичні обстеження, клінічно-хворих тварин не виділено, тому рекомендовано керівникам придбати вакцину для щеплення тварин за власні кошти так як нам заявили , що вакцини за бюджетні кошти ми не отримаємо, хоча дане захворювання входить в перелік 478 Постанови КМУ, що передбачає придбання препаратів за бюджетні кошти, тим більш що це одна з найдорожчих вакцин.