Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «ДЕРЖАВНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ-СИРІТ ПОВИНЕН ЗДІЙСНЮВАТИСЬ СИСТЕМНО»

Про це заявив голова Шосткинської районної державної адміністрації за підсумками обговорення на апаратній нараді звіту начальника служби у справах дітей Шосткинської районної державної адміністрації Тетяни Захарченко про дотримання в районі вимог законодавства України: про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На первинному обліку в службі у справах дітей Шосткинської райдержадміністрації перебуває 54 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 10 підлягають усиновленню. Під опікою (піклуванням) - 43, в прийомних сім’ях  - 9, у дитячому будинку-інтернаті – 2 дитини. Відповідно до чинного законодавства, службою у справах дітей систематично здійснюється нагляд за умовами проживання та виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, піклуванням та дітей, які виховуються у прийомних сім’ях. На території Шосткинського району проживає 32 дитини, які перебувають під опікою (піклуванням), 14 дітей виховуються в прийомних сім’ях. Опікунами (піклувальниками), прийомними батьками неухильно виконуються вимоги Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, двічі на рік проходять профілактичний медичний огляд, мають належні умови для проживання та всебічного розвитку. Щодо дітей, які перебувають поза межами району, то нагляд за умовами проживання та виховання проводить служба у справах дітей, на території якої мешкають наші діти і раз на рік передає інформацію до служби у справах дітей нашого району.

У 2016 році Шосткинським міськрайсудом розглянуто 2 справи про позбавлення батьківських прав в інтересах 3 дітей, які задоволені судом. Двоє дітей влаштовано під опіку, одна дитина перебуває в Сумському обласному спеціалізованому будинку дитини. За звітний період складено акт про покинуту дитину. Дитині надано статус та влаштовано під опіку.

Протягом 2016 року спільно з правоохоронними органами та відділом освіти проведено 7 оперативно-профілактичних заходів  з метою виявлення безпритульних і бездоглядних дітей, обстеження умов їх проживання, виявлення випадків порушення прав дітей, за результатами яких правоохоронними органами складено 12 протоколів на батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків.

За направленням служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації 3 дитини, які перебували на обліку як такі, що опинились у складних життєвих обставинах,  проходили курс реабілітації на базі центру соціально-психологічної реабілітації дітей в м. Шостка. Одну дитину повернуто в сім’ю матері і знято з обліку, а двом дітям надано статус, позбавлених батьківського піклування.

Служба у справах дітей, як представник органу опіки та піклування Шосткинської районної державної адміністрації, захищає права дітей в Шосткинському міськрайонному суді при розгляді справ щодо усиновлення дітей, про визначення місця проживання дитини під час розлучення батьків, позбавлення батьківських прав  за ініціативою органу опіки та піклування або одного з батьків, про вирішення житлових прав дітей, захист прав дітей які постраждали від насильства, а також дітей які скоїли насильство, правопорушення або злочин. Протягом 2016 року взято участь у 43 засіданнях суду.