Міськрайонна газета

ГЛАВА ДЕРЖАВИ: МИ РУХАЄМОСЬ ВПЕРЕД, АЛЕ ТРЕБА ПРИШВИДШИТИ СИСТЕМНЕ РЕФОРМУВАННЯ КРАЇНИ

Президент України Петро ПОРОШЕНКО у щорічному Посланні до Верховної Ради зазначив, що проводити реформи в умовах гібридної війни, анексії однієї частини території та окупації іншої, є надскладним завданням

 «Ми рухаємось вперед. Я, так само як і ви, незадоволений темпами. Розумію, наскільки вони не відповідають очікуванням суспільства. Очевидною є необхідність пришвидшення системної модернізації в усіх сферах», – наголосив Глава держави під час щорічного звернення до Верховної Ради.

Президент підкреслив, що найбільш складною реформою є антикорупційна, оскільки корупція глибоко вкорінена в політичну, економічну та соціальну систему України та уразила офіційні та неформальні інститути. «Перш за все ми маємо продемонструвати суспільству, що наступ на корупцію почався нагорі – лише тоді отримаємо моральне право викорінювати її звідусіль, на всіх рівнях», – підкреслив Глава держави.

Президент наголосив, що була створена антикорупційна інфраструктура: Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Глава держави відзначив позитивні зрушення в прокуратурі: за сто днів роботи нового Генерального прокурора було порушено більше ста резонансних справ і продовжують відбуватися якісні позитивні зміни, до впровадження яких долучено закордонних фахівців. Проведено масштабне очищення Служби безпеки України від зрадників, корупціонерів і осіб з низькими професійними та морально-діловими якостями. Так, за останні два роки звільнено понад дві тисячі співробітників СБУ, а на їхнє місце прийшли й приходять патріотично налаштовані молоді офіцери, абсолютна більшість яких з практичним досвідом участі у бойових діях в зоні АТО. З колишньої радянської міліції, нарешті, створюється українська поліція.

Окремо Глава держави звернув увагу на важливість запровадження превентивних заходів. Зокрема, вдалою практикою Президент назвав систему електронних закупівель «ProZorro», яка вже заощадила мільярди державних народних грошей. Система електронного декларування посилить контроль суспільства над статками, доходами, витратами, і способом життя чиновників. Президент наголосив, що проблеми із стартом електронного декларування мали суто технічний характер.

Глава держави підкреслив, що саме судова реформа має надати завершеності всій системі боротьби з корупцією. Президент зазначив, що на її впровадження знадобиться кілька років, але в результаті цієї копіткої роботи всі українці мають отримати нову судову систему - чесну, незалежну та справедливу.

Президент також запевнив, що буде продовжено курс на децентралізацію та розширення повноважень і фінансових можливостей місцевих громад, і це буде доведено проектом бюджету на 2017 рік. Зокрема, від Верховної Ради очікують ухвалення як мінімум десяти законів для посилення децентралізації.

Президент резюмував: «Попереду все ще багато труднощів, але випробування й перемоги, здобуті величезними зусиллями і кров'ю найкращих синів і доньок нашого народу всіх часів, не дає нам іншого вибору - тільки перемога, тільки вперед. Впевнений, все буде добре».

За матеріалами Офіційного інтернет-представництва Президента України: http://www.president.gov.ua/news/glava-derzhavi-mi-ruhayemos-vpered-ale-treba-prishvidshiti-s-38091