Міськрайонна газета

В РАЙОНІ РОЗПОЧАТО ПІДГОТОВКУ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ ТА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ДО РОБОТИ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

В Шосткинській районній державній адміністрації відбулося засідання районного штабу з підготовки підприємств, організацій та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр. Відповідальні виконавці висвітлили питання заготівлі дров, проведення ремонтних робіт на об’єктах, підготовки інженерних мереж та проблемні аспекти. Фахівці держнагляду доповіли про виконання бюджетними закладами вимог з включення опалення, Філія «Шосткинський райавтодор» ознайомила з перебігом ліквідації аварійної ямковості на автошляхах, термінах заготівлі протиожеледної суміші, голови ОСББ, щодо підготовки житлового фонду.

«Тільки своєчасно розпочатий та якісно виконаний весь комплекс заходів, з підготовки до опалювального сезону, може гарантувати стабільну роботу з мінімальною кількістю аварійних ситуацій в осінньо-зимовий період. Кожен пункт заходів має бути з конкретизацією обладнання, розрахунками кошторисів, термінами виконання та вказівкою осіб, відповідальних за їх виконання» - наголосив Віктор Ждаміров, перед початком роботи штабу.

В аспекті інформування про готовність структурних підрозділів КНП «Шосткинський районний центр ПМСД» Ольга Пурис, головний лікар, повідомила: в установи ,підвезення твердого палива, наразі розпочато. Вже стовідсотково ним забезпечені Собицький ФАП, Пирогівський ФП, на черзі Чапліївська АЗПСМ.

Щодо ремонтних робіт - незабаром розпочнеться перша черга капітального ремонту Воронізької АзПСМ, виділено 300 тисяч грн спів фінансування районного бюджету, та очікується 2,7 млн грн з державного бюджету. Відкриті торги в електронній системі відбулися, 20 серпня буде укладено договір на виконання робіт. Заплановано ремонт системи опалення, заміну вікон та дверей, перекриття даху.

В Миронівському АЗПСМ оплачені роботи (на суму 376 тис. грн) з утеплення фасаду, установки дверей, оздоблення ганку, реконструкції внутрішніх кімнат, реконструкція системи водопостачання та водовідведення.

Потреба твердого палива для закладів культури району складає 174 скл. м, зараз завезено 120 скл.м. Заплановано стовідсоткове забезпечення фінансування оплати за енергоносії та теплопостачання. Не будуть опалюватись, як і раніше, три заклади культури: Маківський СБК і Лушницький СБК (через відсутність системи опалення) та Чапліївський народний історико-краєзнавчий музей (заклад в аварійному стані).

Готуючись до нового опалювального сезону ОСББ «Меліоратор» проведено скління під’їздів, утеплення водопровідних та каналізаційних труб, ремонт сходів у підсобних приміщеннях та дверних входів на горища, заміну каналізаційних люків, ремонт даху по вул. Меліораторів 13. Заплановано на вересень-жовтень – утеплення башт по вул. Меліораторів, вул. Миру, вул. Заозерна, придбання другого насосу для КНС, обстеження димо-вентканалів, встановлення огорожі санітарної охорони по вул. Миру та вул. Заозерна.

Начальник філії «Шосткинський райавтодор» Юрій Шостак прозвітував, взимку від їх установи працюватиме 7 одиниць техніки, однак питання, щодо її робочого ресурсу залишається відкритим, оскільки трактори та грейдери експлуатуються вже понад 30 років.

Віктор Ждамров, зауважив, що до розчистки доріг необхідно залучати й місцевих аграріїв. В минулому році осторонь цієї проблеми не залишились соціально-відповідальні керівники підприємств в с. Клишки та с. Вовна.

Питання забезпечення піщано-сольовою сумішшю, якої на активний період роботи взимку необхідно 1.5 тисяч тонн, вирішується. Поряд з цим голова адміністрації дав доручення цей процес взяти на контроль відділу житлово-комунального господарства та будівництва, містобудування і архітектури Шосткинської РДА.

Готується до роботи в осінньо-зимовий період й агропромислова галузь району. Збиральні роботи ранніх зернових завершуються, у сховищах вже 97% збіжжя. «Деякі підприємства мають власні рекорди навіть на рівні області, з урожайності, валового виробництва та термінів збиральних робіт. Найголовніше наразі підготовка сектору тваринництва. Сьогодні господарства забезпечені сіном на 87% (в минулому році на цей період було 65%) – розповіла Людмила Воронець, начальник відділу агропромислового розвитку Шосткинської районної державної адміністрації.