Міськрайонна газета

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ШОСТКИНСЬКОГО РАЙОНУ

Під час чергової апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації підбили підсумки оздоровчої кампанії у закладах загальної середньої освіти влітку 2019 року. Віктор Ждаміров, з приємністю відзначив, що як і кожного року до цієї роботи в районі долучились органи місцевого самоврядування та підприємці. «Я вдячний всім хто відгукнувся та підтримав наших дітей, всім хто відповідально ставиться до зміцнення здоров’я та організації дозвілля школярів у літній час».

Світлана Петренко, начальник відділу освіти розповіла всього таборів з денним перебуванням в районі, з 28 травня по 14 червня, функціонувало 19 із них: 13 пришкільних таборів, 1 табір праці та відпочинку та 5 профільних таборів на базі 12 закладів загальної середньої освіти району. Це дало змогу охопити послугами відпочинку 753 дитини, що становить 66% від усієї кількості учнів в районі.

В цьому році працювало 4 мовних табори на базі Воронізької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П.О.Куліша, Миронівського, Богданівського, Клишківського навчально-виховних комплексів, якими було охоплено 121 дитину. Для роботи профільних таборів Богданівського та Клишківського навчально-виховних комплексів були залучені спонсорські кошти у сумі 5250 грн та 3800 грн відповідно. Також працював 1 профільний табір мовно-краєзнавчого спрямування на базі Чапліївського НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ, в якому відпочило 17 дітей. Кошти для роботи даного табору виділила Чапліївська сільська рада у сумі 6000 грн. Діяльність учнів мовних таборів була продумана не тільки для розваг, але й для поглиблення знань, отриманих протягом року під час уроків.

На базі Воронізької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П.О. Куліша впродовж червня працював табір праці та відпочинку за кошти спеціального фонду закладу у сумі 6000 грн та залучених спонсорських коштів – 1340 грн, в якому послугами відпочинку було охоплено 20 дітей.

На початку червня 2019 року дошкільні підрозділи навчально-виховних комплексів та заклади дошкільної освіти «Чебурашка» та «Вишенька» Воронізької селищної ради перейшли на санаторний режим роботи, раціон харчування був збагачений свіжими овочами, фруктами, соками, проводились загартувальні та фізкультурно-оздоровчі заходи.

У таборах з денним перебуванням послугами відпочинку було охоплено 21 дитина, постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, 100 дітей з малозабезпечених та багатодітних родин, 83 дитини, які перебувають на диспансерному обліку, 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 46 обдарованих та талановитих дітей, 5 дітей із інвалідністю, 8 дітей групи ризику, 35 дітей учасників АТО та 5 дітей внутрішньопереміщених осіб.

Всього на організацію харчування дітей були виділені кошти: у сумі 241,15 тис. грн (з районного бюджету) з розрахунку 25,00 грн в день на одну дитину та на покрашення харчування дошкільнят – 26,2 тис. грн з розрахунку додаткових 20,0 грн на 10 днів на одну дитину.

На придбання путівок у заміський дитячий оздоровчий табір «Світлий» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у районному бюджеті виділено кошти у сумі 120,0 тис. грн. У жовтні планується оздоровити обдарованих та талановитих дітей у державному позашкільному закладі – дитячому закладі санаторного типу «Ровесник» Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Протягом літа проведено 22 туристичних походи та 39 екскурсій.