Міськрайонна газета

ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ У РАЗІ ВІДМОВИ ВСТУПУ У ШЛЮБ

Порядок відшкодування збитків у разі відмови вступати в шлюб :: horol.com.ua

Коли закохана пара вирішує об’єднати свої долі та одружитися – це хвилююча радісна подія – не лише для молодят, а й для їхніх батьків та родичів. Тому часто в приготуванні до церемонії весілля бере участь багато людей.

Однак, в житті трапляється так, що навіть після того, як заява в органи РАЦС вже подана та все ретельно сплановано, хтось із молодят приймає рішення скасувати весілля прямо напередодні. Причин для такого кроку може бути безліч, ми ж спробуємо розібратися лише у правових наслідках такого рішення.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Мамалигівська об'єднана територіальна громада Особам з інвалідністю забезпечується повне й рівне здійснення ними всіх прав та основоположних свобод людини в усіх сферах суспільного життя. Дискримінація осіб з інвалідністю відповідно до законодавства забороняється, у тому числі й під час реалізації ними права на працю. Саме тому особи з інвалідністю потребують створення належних умов праці та справедливого соціального захисту для того, щоб успішно інтегруватися та комунікувати із суспільством.

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ ПОСТРАЖДАЛИХ ОСІБ

Як захиститися від насильства у сім'ї? Консультує Міністр юстиції України –  Бориспільська районна державна адміністрація Київської області

Під домашнім насильством слід вважати протиправні дії або бездіяльність (погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

Коло осіб, яких можуть визнати кривдниками, відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» розширено. Кривдниками тепер можуть бути: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі та інші.

СПОРИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ АЛІМЕНТІВ ТА МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ

Як порозумітись тернополянам, які розлучаються? – Терен

Часом дорослі розлучаються і не можуть знайти спільної мови щодо місця проживання їхньої дитини, її матеріального утримання.

Місце проживання дитини, яка не досягла 10 років, визначається за згодою батьків. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла 14 років, визначає вона сама.

 

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТТІ ТА ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Протидія домашньому насильству - Смідинська територіальна громада

Гендерно обумовлене насильство, яке є крайньою формою дискримінації особи за ознакою статі, залишається актуальною проблемою не тільки для України, а й для усього світу і переважно сприймається як насильство чоловіків над жінками. Але не слід забувати, що він насильства за ознакою статі потерпають і чоловіки. У будь-якому випадку кожен має знати, що в Україні є законодавчі механізми та практичні заходи надання допомоги жертвам такого насильства.

Особа, що зазнала насильства за ознакою статі, визнається особою, яка постраждала від насильства за ознакою статі.