Міськрайонна газета

«ОБЕРЕЖНО, БУРУЛЬКИ!», АБО ХТО ВІДПОВІДАЄ ЗА ЧИЩЕННЯ ДАХІВ

За загальним правилом за чищення дахів, відповідальність несе власник будівлі або особа чи орган, в користуванні чи на утриманні якого перебуває ця будівля.

Щодо багатоквартирних будинків, то відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

Таким чином, відповідальність за належний і безпечний для оточуючих стан будинку несе ОСББ, житлово-експлуатаційна організація або підрядна організація, з якою заключено відповідний договір.

Фактично, те саме стосується й офісних будівель. Залежно від того, на чиєму балансі перебуває така будівля, той і нестиме відповідальність за її неналежне утримання. Варто зазначити, що у разі оренди декількох приміщень у будівлі різними орендарями, кожен із них зобов’язаних належним чином утримувати належну їм частину будівлі, і може бути притягнутий до відповідальності за завдану шкоду.

Впала бурулька: що робити і куди звертатися?

Для щоб довести своє право на відшкодування заданої шкоди, перш за все, необхідно правильно зафіксувати саму подію та її наслідки:

1) викликати патрульну поліцію, дати пояснення та зробити детальну фото- чи відеозйомку місця події.

2) За можливості – записати контакти очевидців події, які можуть бути свідками.

3) викликати "швидку" або самостійно звернутися до лікарні. При заповненні облікового журналу у травмпункті чітко вказати, де і за яких обставин була отримана травма. У процесі лікування зберігати всі чеки та квитанції, взяти довідку, історію хвороби, виписку – будь-який документ, де буде вказано причину травми, діагноз та отримане лікування. Якщо особа застрахована, потрібно викликати швидку приватної лікарні, в якій вона обслуговуєтеся. Лікарі цієї лікарні принаймні нададуть квитанції/чеки, які підтвердять витрати.

4) звернутися до органу місцевого самоврядування із запитом про балансоутримувача будинку, з якого впала бурулька.

5) звернутися до суду з позовом до винуватця про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.