Міськрайонна газета

ЄВРОПЕЙСЬКА КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА

Європа – це континент, де існує не лише багато цікавих традицій, але й спільні цінності. Саме тому єврознавство повинно стати одним із важливих напрямів роботи бібліотек. Важливо приділяти увагу роботі по ознайомленню читачів з історією країн – сусідів, їх символікою, звичаями, культурним надбанням, визначними місцями, відомими діячами.

Для європейців їхня спадщина є предметом гордості. Таким чином ми робимо висновок, що Європа – це континент різних культур, але, водночас, спільних цінностей. Ці цінності сприймає, а відтак і захищає Європейський Союз. Тому таким логічним було запровадження країнами – членами Євросоюзу спільного свята – Дня Європи. Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі. Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна також почала відзначати День Європи. Це свято у нас сприймається, в першу чергу, як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою організовано оформлення тематичних, книжкових, книжково-ілюстративних виставок, оглядів літератури до відзначення Дня Європи в Україні: інформаційний куточок «Що ми знаємо про Європу?» (центральна районна бібліотека для дітей); «Літературними стежками Європи», «Європейські письменники – дітям», публіцистична виставка «Письменники Європи» (Гамаліївська бібліотека-філія);  «Художня література країн Європи» (Івотська б/ф), «Творчість європейських письменників» (Ковтунівська б/ф), «Казки письменників з Європи» (Миронівська б/ф), «Письменники Європи» (Маківська б/ф).