Міськрайонна газета

«І БУДЕ ДУХ ЙОГО ІЗ ВІКУ В ВІК СІЯТИ…»

Історія будь-якої країни – це імена та події. Одним із найбільш знакових імен, що репрезентують Україну, є Пантелеймон Куліш. Ключова постать українського національного відродження у ХІХ–ХХ століттях, він був і залишається справжнім митцем, людиною незламного духу і неймовірного таланту, що здобула славу. У рамках святкування 201-річчя від дня народження видатного земляка у Шосткинському районі відбулися урочистості, що мали на меті популяризацію творчої спадщини генія світового значення та утвердження його духовних заповідей.

Так, 6 серпня поблизу села Гукове Гамаліївської сільської ради, де була розташована пасіка діда і батька малого Панька, вже традиційно пройшли ХVI Кулішеві читання «Куліш ФЕСТ».
І знову, під відкритим небом серед чаруючої «кулішевої» природи, лунали  українські пісні аматорських та народних колективів міста та району, розносились пахощі смачної каші-куліша, та звучали привітання від господарів та гостей свята.

До вітального слова долучився і тимчасово виконуючий обов’язки голови Шосткинської районної державної адміністрації Ігор Волинець, який наголосив на актуальності Кулішевої духовної спадщини сьогодення.

 

7 серпня на малій Батьківщині письменника, у селищі Вороніж, де він народився і провів свої дитячі та юнацькі роки, відбулося урочисте вшанування великого діяча української культури. Заходи пройшли в центрі селища, де в минулому році встановлено пам’ятник «Пантелеймон Куліш. Юнацькі роки» (скульптор Володимир Лозовий, місто Київ).

На заході були присутні народний депутат України Ігор Молоток, тимчасово виконуючий обов’язки голови Шосткинської районної державної адміністрації Ігор Волинець, представники виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськість та поціновувачі таланту письменника. Жіночий народний вокальний колектив «Яворина» Шосткинського районного будинку культури зворушив всіх присутніх рядками виконаних пісенних творів.

Після урочистої частини присутні були запрошені до «Кулішевої світлиці» центральної районної бібліотеки для дітей. Керівник Клубу за інтересами краєзнавчого напрямку «Воронізький літописець» Наталія Міллер провела для гостей цікаву та змістовну екскурсію, розповіла про нові архівні знахідки, що дозволили встановити раніше невідомі дати та факти з життя родини Кулішів.

Актуальність Пантелеймона Куліша в сьогоденних реаліях неоціненна. Саме зараз, коли відбувається переосмислення нашої історії, мови, літератури, усе частіше повинне звучати слово письменника, котрий піднімав проблему української державності, шукав шляхи виборення національної волі та соціальної рівноправності.