Міськрайонна газета

ЗМЕНШУЄМО СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ – ЕКОНОМИМО КОШТИ

Вже не один рік Шосткинською районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування здійснюються заходи з енергозбереження, що дає змогу скорочувати споживання природного газу для опалення бюджетних закладів. У 2013-2014 роках 5 об’єктів бюджетної сфери переведено на опалення твердими видами палива – Богданівський НВК, ДНЗ «Чебурашка», Богданівська та Миронівська амбулаторії, Воронізька ЗОШ №1 ім. П.Куліша. Це дало змогу скоротити річне споживання газу закладами бюджетної сфери на 169тис.куб.м або на 30,6% порівняно з 2013 роком.

Найбільш значущим у 2014 році було переведення на опалення альтернативними видами палива Воронізької ЗОШ №1 ім.П.Куліша. Котельню школи було передано в оренду ТОВ «Бренвель». Підприємство за власні кошти встановило 1 твердопаливний котел КОЛВІ-400, 1 котел KALVIS-1200 та надає послуги з теплопостачання. Якби навчальний заклад опалювався за старою схемою, то в січні 2015 року ціна опалення 1 квадратного метра була б на 80% вища. До того ж в школі стало значно тепліше.

На сьогодні з 52 бюджетних установ району опалюються газом 6 або  менше 12%. Проте цілком реально взагалі відмовитись від використання природного газу для опалення бюджетних установ. Вже готовий проект на  реконструкцію системи опалення Ковтунівського НВК з встановлення модульної котельні на твердому паливі, що дасть змогу додатково економити ще 55тис.куб.м газу щорічно.