Міськрайонна газета

ДЕРЖАВА ДОПОМАГАЄ ГРОМАДЯНАМ ВПРОВАДИТИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ЗАХОДИ

З жовтня 2014 року Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України було запроваджено програму державної підтримки населення при переході на альтернативне опалення. Цей механізм передбачає кредитування громадян на придбання твердопаливних та електричних котлів. До участі у програмі було залучено АТ «Ощадбанк», Укргазбанк та Укрексімбанк. Держава стимулює споживачів комунальних послуг заощаджувати та раціонально використовувати ресурси за допомогою надання їм фінансової підтримки для здійснення заходів з підвищення енергоефективності їх житлових будинків, енергозбереження та заміни газових котлів на такі, що працюють на альтернативному паливі.

У 2015 році уряд подовжив дію Програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоощадного обладнання. Цьогоріч дію програми подовжено, а також розширено перелік обладнання та матеріалів, на які поширюється дія зазначеної програми. Відтепер при оформленні кредиту на заміну котла на негазовий можна розраховувати на компенсацію до 20% його вартості, але не більше 5000 гривень, а при придбанні енергоефективного обладнання або матеріалів – 30%, але не більше 10 000 гривень.

За довідками мешканці району можуть звертатись до ТВБВ №10018/088 філії – Сумське обласне управління АТ «Ощадбанк» за адресою м.Шостка вул. Леніна, 16, тел. 6-23-99, 7-13-55 або до сектору ЖКГ та будівництва Шосткинської районної державної адміністрації за тел. 4-76-25.