Міськрайонна газета

ОГЛЯД ОСНОВНИХ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ”

Під головуванням керівника апарату Шосткинської районної держаної адміністрації НеллиТАВАНЕЦЬ 1червня 2020 року відділом ведення Державного реєстру виборців була проведена нарада з керівниками та відповідальними особами організацій та установ, які є суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення персональних даних бази Державний реєстр виборців, щодо огляду основних змін до Закону України “Про Державний реєстр виборців” внесених у зв’язку з прийняттям Виборчого Кодексу (396-ІХ від 19.12.2019).

Начальник відділу ведення ДРВ апарату Шосткинської районної державної адміністрації Наталія ШАЛДА, довела до відома присутніх деякі зміни до Закону "Про Державний реєстр виборців", які почнуть діяти з 1 липня 2020 року:

 Стаття 7, частина 3. Заява про тимчасову зміну місця голосування та про скасування тимчасової зміни місця голосування може бути подана виборцем у будь-який орган ведення Реєстру.

 Стаття 19. Звернення щодо включення. Можливість подання заяви в електронному вигляді за електронним підписом, подання заяви (крім МЗС і не в електронному вигляді) через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.

Стаття 20. Звернення щодо зміни персональних даних. Можливість подання заяви в електронному вигляді за електронним підписом, подання заяви (крім МЗС і не в електронному вигляді) через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства.  Визначення виборчої адреси відповідно до фактичного місця проживання на підставі статті 8 частини 3 (мотивоване звернення) та частини 4 (для виборців, що не мають зареєстрованого місця проживання).

Обмеження щодо зміни виборчої адреси згідно ч.3, 4 статті 8 – не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу та не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця; перелік документів (обгрунтування) – частина 5 стаття 20. 

Нова стаття 201. Звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи. У разі виявлення виборцем невключення або неправомірного включення до Реєстру іншої особи, недостовірних відомостей Реєстру стосовно іншої особи, він може подати заяву до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи. Також можливо подати таку заяву в електронному вигляді за електронним підписом.

Стаття 21. Запит виборця до органу ведення Реєстру. Можливість подання до будь-якого відділу ведення (без прив’язки до виборчої адреси). Тільки два види запитів - 1) щодо змісту своїх персональних даних у Реєстрі та 2) прізвищ, імен, по батькові, дати народження всіх виборців, внесених до Реєстру за його власною виборчою адресою. Особи, яким визначено виборчу адресу відповідно до частини 3 - 6 статті 8, подати запит другого виду не мають можливості. Також можливо подати таку заяву в електронному вигляді за електронним підписом.

Стаття 22. Періодичне поновлення. Нові типи відомостей ДМС:  про осіб, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років та яким оформлено паспорт громадянина України; про виборців, яким протягом попереднього місяця оформлено паспорт громадянина України вперше після досягнення 18-річного віку. Суди, новий тип відомості: про осіб, стосовно яких протягом попереднього місяця було прийнято рішення про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною, із зазначенням цього строку. Подання відомостей за цими новими формами, що затверджені Постановою ЦВК від 13 січня 2011 року № 6 (зі змінами від 2 червня 2020 року) повинно відбуватися з 1 липня 2020 року.

Стаття 30. Використання статистичної інформації. Кількість виборців у межах Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, районів у містах, селищ і сіл, у закордонному виборчому окрузі, а також про кількість виборців, які за своїми виборчими адресами віднесені до відповідних виборчих дільниць, щомісяця, станом на останній день попереднього місяця розміщуються на офіційному веб-сайті ЦВК.