Міськрайонна газета

ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ АПАРАТУ ШОСТКИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗА I ПІВРІЧЧЯ 2020 РОКУ

На черговій апаратній нараді 03 серпня 2020 року у режимі відеоселектора, доповіла начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Шосткинської районної державної адміністрації Наталія Шалда

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Шосткинської районної державної адміністрації постійно забезпечує виконання заходів, визначених законами України «Про Державний реєстр виборців», «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», відповідних постанов, доручень ЦВК та розпорядчих документів Сумської ОДА.

Основними завданнями відділу ведення Державного реєстру виборців є ведення персоніфікованого обліку виборців та складання списків виборців для проведення виборів всіх рівнів та референдумів, тобто підтримка бази автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи ДРВ в актуальному стані.

Відділ ведення забезпечує захист Реєстру в процесі його створення та ведення у взаємодії з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України (КСЗІ). Усі вимоги щодо належного функціонування відділу та захисту інформації, що циркулює у відділі відповідно до вимог Постанови ЦВК, забезпечені.

Відповідно до затвердженого плану виконуються роботи щодо забезпечення безперебійного функціонування системи АІТС «ДРВ» та комплексної системи захисту інформації.

Про виконання всіх завдань Розпорядника Реєстру щодо експлуатації інформаційно-телекомунікаційної системи (ІТС) адміністратором безпеки відділу вносяться відповідні записи до електронного журналу та фіксуються в паперовому журналі.

Відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців» відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Шосткинської районної державної адміністрації здійснює щомісячне поновлення (до 5 числа кожного місяця), для чого постійно співпрацює з суб'єктами подання відомостей про виборців, а саме з Шосткинським міськрайонним відділом Державної міграційної служби України в Сумській області, Шосткинським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Сумській області, Шосткинським міськрайонним судом, Шосткинським районним територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, комунальним некомерційним підприємством Шосткинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Шосткинської районної ради, з 15 органами реєстрації  Шосткинського району та 15 сільськими та селищною радами Шосткинського району. У зв’язку з тим, що с.Ображіївка, с.Погребки, с.Остроушки та с.Свірж отримали статус територіальної громади м.Шостка Шосткинської міської ради відділ ведення працює з сектором реєстрації місця проживання фізичних осіб Шосткинської міської ради, Шосткинським міським територіальним центром соціального обслуговування та комунальним некомерційним підприємством Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Загалом відділ ВДРВ постійно працює з 42 суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення.

На сьогоднішній день в АІТС ДРВ по Шосткинському району значиться:

            - 16487 — виборців, у тому числі:

            - 16131 — мають виборчу адресу;

            - 356 виборців— без виборчої адреси (вибули);

            - 2 — особи, у яких скасовано громадянство;

            - 23 — недієздатні особи;

            - 931 — нездатних самостійно пересуватись;

            - 2149 — померлих;

            - 363 — вулиці;

            - 12795 — будинків.

За вхідними відомостями I півріччя 2020 року своєчасно внесено до бази даних Реєстру 552 виборці:

            - виборців, яким виповнилось18 років — 53;

            - виборців, які зареєстрували своє місце проживання — 159;

            - зняті з реєстрації — 105;

            - померли — 202;

            - змінили ПІБ — 28;

            - НСП — 3.

            - визнані судом недієздатні —1;

            - отримали громадянство — 1.

Видано 237 наказів керівника відділу стосовно 975 виборців, у тому числі щодо:

            - внесення запису до Реєстру – 41 на 56 осіб;

            - внесення змін до персональних даних виборців – 153 на 664 особи;

            - щодо знищення запису (померлі) – 43 на 255 осіб.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про Державний реєстр виборців» працівниками відділу ведення Державного реєстру виборців постійно проводиться візуальний та автоматизований контроль за повнотою та коректністю персональних даних Реєстру. У результаті цієї роботи підготовлено та надіслано 29 запитів на 195 осіб.

Усі відповіді на запити внесено до системи АІТС, проведені необхідні зміни ідентифікаційних та персональних даних виборців.

На виконання доручення СРР опрацьовано записи про осіб, що містяться в Указах Президента України щодо набуття (скасування) громадянства України.

На особливому контролі перебувають завдання, що стосуються забезпечення розгляду заяв та запитів громадян з окупованих територій, які мають право звернутися до відділу з метою отримання інформації про себе, що міститься в Реєстрі, а також у разі необхідності внести зміни до своїх персональних даних.

Відповідно до інструкції криптографічного захисту інформації в АІТС ДРВ адміністратором безпеки виконуються всі планові завдання.

Постійно вносяться зміни до Геоінформаційної підсистеми АІТС «Про Державний реєстр виборців» (АІТС ДРВ ГІС) — ведення «Картографічного обліку Реєстру виборчих дільниць на постійній основі».

У зв’язку із внесенням до системи АІТС нововведеного будинку, вносяться зміни до Картографічного обліку Реєстру постійних виборчих дільниць.                        

Відділом підготовлені та надіслані подання до Центральної виборчої комісії щодо ліквідації ВД (виборчої дільниці) №590692 Клишківська сільська рада до якої входило 3 населених пункти: с.Солотвине, с.Заболотне та с.Великий Ліс, та зміни меж ВД №590690 в с.Клишки (Клишківська сільська рада), до якої ввійшли виборці з цих 3-х населених пунктів.

На виконання статті 3 Закону України «Про Державний реєстр виборців», з метою забезпечення повноти й цілісності відомостей Реєстру, щомісяця проводилися робочі наради із суб’єктами подання відомостей з питання дотримання вимог інструкції щодо заповнення відомостей періодичного поновлення.

На виконання розпорядження голови Сумської ОДА №322-ОД від 07.06.2017 року щокварталу при керівнику апарату Шосткинської РДА проводились наради з керівниками органів, закладів та установ, визначених у статті 22 ЗУ «Про ДРВ», щодо аналізу повноти та достовірності відомостей про виборців для поновлення даних Державного реєстру виборців.

Усі дії, які проводяться працівниками відділу ведення реєстру в базі даних, фіксуються Службою розпорядника Реєстру Центральної виборчої комісії та щомісяця оцінюються. Порушень щодо дій ведення Реєстру працівниками відділу ВДРВ не має.