Міськрайонна газета

ВІДБУДЕТЬСЯ VІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З КОНОПЛЯРСТВА

26-28 серпня 2020 року в м. Глухів Інститутом луб’яних культур НААН України буде проведено VI міжнародну науково-практичну конференцію «Інновації у коноплярстві 2020».

Дана конференція - це платформа для ділового спілкування фахівців, експертів і підприємців з різних сфер виробництва, обговорення актуальних проблем галузі коноплярства та останніх інновацій у використанні конопляної сировини у виробництві продукції різного призначення.

Коло основних питань, що розглядатиметься на конференції:

  • Сучасні сорти та сортові агротехніки вирощування.
  • Технології збирання і перероблення.
  • Продукти харчування з промислових конопель.
  • Промислові коноплі у текстильній промисловості.
  • Медичне використання промислових конопель.

ДЕРЖАВА ПІДТРИМУЄ БДЖОЛЯРІВ

В області реалізується програма державної фінансової підтримки галузі тваринництва за напрямом: «Спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї».

Відповідно до пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 р. № 107 (зі змінами ) дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

ОГОЛОШЕНО ПРО ПОЧАТОК ПРИЙОМУ ЗАЯВОК НА ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ЗА НАПРЯМКАМИ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ АПК

Комісія з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, склад якої затверджено спільним розпорядженням Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради від 20.06.2018 № 385-ОД/22 «Про утворення комісії з питань виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року» (зі змінами), розпочинає приймання заявок та документів, що додаються до них, на одержання фінансової підтримки

ВСТАНОВЛЕННЯ ЗАБОРОНИ НА ЛОВ РАКІВ

Відповідно до наказу Управління Державного агенства рибного господарства у Сумській області від 19.07.2019 № 78-ОД «Про встановлення терміну заборони на лов раків у період другої линьки» та з метою забезпечення охорони річкових раків під час їх природного відтворення та збільшення їх запасів встановлюється заборона на лов (добування) річкових раків у період другої линьки з 01.08.2019 по 30.09.2019.

АГРАРІЇ РАЙОНУ ЗАВЕРШУЮТЬ ПОСІВНУ

В районі завершується посівна кампанія та комплекс весняно-польових робіт. В порівняні з минулим роком, цьогоріч посівні площі ярих зернових культур збільшено на 1133 га. Структура посівів відповідає прогнозованим. Озимі зернові перебувають у доброму стані. Ярого зернового клину посіяно 14 тисяч 180 га, технічні культури висіяні на площі 7 тисяч 500 га.