Міськрайонна газета

ПРО ХІД КОМПЛЕКСУ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ РАЙОНУ У 2018 РОЦІ

В цьому році діє державна Програма підтримки сільськогосподарських виробників за наступними напрямками:

  • часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами;
  • фінансова підтримка розвитку фермерських господарств ;
  • відшкодування часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Обласна Програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій також передбачає виділення з обласного бюджету коштів для часткового відшкодування витрат на придбання саджанців та обладнання для охолодження та заморозки ягід, отримання сертифікату на виробництво органічної продукції та на розвиток фермерських та сімейних фермерських господарств.

Обсяг робіт господарствами виконаний значний, враховуючи те, що ярового клину в цьому році посіяно 20,6 тис.га. 

У  підприємствах району під посіви сільськогосподарських культур відведено 34293 га ріллі, що на 1263 га більше, ніж було в минулому році, 1090 га буде відведено під пари, для подальшого посіву озимих культур під урожай 2019 року.

Під ярі зернові культури в господарствах району відведено 12991 га посівних площ, в тому числі ярої пшениці 38 га, ячменю 113 га, вівсу 1180 га, бобових культур 2970 га, в тому числі 730 га гороху та 270 га квасолі, просо 30 га, 1210 га гречки та 7450 га кукурудзи на зерно. Зернова група в структурі посівних площ займає 71,4%.

Ярі технічні культури в структурі посівних площ займають 6640 га, в тому числі 300 га гірчиці, 5680 га соняшнику, 610 га сої та 50 га льону олійного.

Під технічні культури відведено 8431 га, де 1791 га посіяно озимого ріпаку, в загальній структурі посівних площ технічні культури займають 24,6%.

Кормова група посіяна на площі 1380 га, де 440 га кукурудза на силос, 940 га займають однорічні та багаторічні трави на сінаж, силос та сіно.     

Всього на придбання засобів захисту рослин  витрачено 48,4 млн.грн або придбано 60 тонн засобів захисту.

Відповідно до санітарних вимог та Правил використання засобів захисту господарства використовували для хімічної обробки посівів тільки ті препарати, які відповідають нормам та підтверджені відповідними сертифікатами.

Відповідно до рекомендацій Міністерства аграрної політики та продовольства України, Департаменту агропромислового розвитку були розроблені та надані сільгоспвиробникам заходи щодо  попередження травматизму на період проведення комплексу весняних робіт.

Згідно запланованого та затвердженого графіку проведення медичних оглядів робітників агропромислового виробництва, зайнятих в шкідливих і тяжких умовах праці з 12 по 23 березня 2018 року на базі ЦРЛ було проведено медичний огляд працівників сільськогосподарських підприємств.