Міськрайонна газета

БІЗНЕС-ФОРУМ «СІВЕРЩИНА АГРАРНА – 2019»

Сільське господарство Шосткинщини наразі є привабливою сферою з точки зору залучення інвестицій та вкладення коштів в нові агропроекти – так резюмував потенціал району у вітальному слові до учасників бізнес-форум «Сіверщина аграрна -2019» Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації. Зокрема очільник наголосив на тому, що в сільськогосподарських підприємствах району, на даний час удосконалюються земельні відносини, запроваджуються новітні технології обробітку землі, інвестуються кошти в розбудову зерноочисних автоматизованих виробництв, сушарних комплексів та придбання сучасної техніки. Для розв’язання проблем в галузі тваринництва триває перехід господарств на розвиток великотоварного виробництва з використанням сучасного обладнання та новітніх технологій. Фінансовий ресурс підприємствами направляється на установку сучасного обладнання, реконструкції тваринницьких приміщень в сучасні комплекси та забезпечення сучасними побутовими умовами тваринників.

«Наразі наші сільгосппідприємства, фермерські господарства напрацювали конкурентоспроможні приклади ведення агробізнесу і зарекомендували себе в галузі, як ефективні новатори сектору АПК. Так, шосткинський район в середньому, за рік, виробляє валової продукції сільського господарства в межах 320 мільйонів гривень. Минулого року в аграрну галузь інвестовано понад 80 мільйонів коштів. Сподіваюсь, що цей бізнес-форум, в тому числі, стане практичним підґрунтям для реалізації нових агропроектів на території Шосткинщини» - відзначив Віктор Ждаміров.

Під час бізнес-форуму виступив й Олександр Маслак, директор департаменту розвитку АПК Сумської ОДА, котрий проінформував присутніх стосовно державної підтримки агропромислового комплексу, в контексті надання підприємствам дотацій та компенсацій на придбання посадкового матеріалу та техніки.
Практичною частиною форуму стала презентація успішного досвіду приватних господарств. Серед таких власник родинної ферми Андрій Марченко, котрий в с. Клишки налагодив вирощування органічних овочів в теплицях.