Міськрайонна газета

В РАЙОНІ ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСУ ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Загальної загибелі озимих зернових з пересівом в господарствах не спостерігається. Про це в ході апаратної наради повідомила Людмила Воронець, начальник відділу агропромислового розвитку. Фахівець розповідаючи про забезпечення матеріально-технічної бази для проведення комплексу весняно-польових робіт в аграрних формуваннях району зазначила: для забезпечення одержання прогнозованого врожаю підприємствами на весняно-польові роботи необхідно 7940 тонни мінеральних добрив у фізичній вазі, фактично придбано 4260 тонн, що складає 54%.

Господарствами заплановано виділення коштів в сумі 52,3 млн грн для придбання засобів захисту рослин. Для проведення комплексу весняно-польових робіт необхідні 190 тонн дизельного пального, 35 тонн бензину та 9 тонн мастил, забезпеченість паливно-мастильними матеріалами складає 63%.  Також необхідно 1095 тонн насіння ярих зернових культур зі страховим фондом 98 тонн (кукурудза, люпин, гречка). Для посіву господарства планують використовувати насіння як вітчизняної так і іноземної селекції.

Загалом, у підприємствах району під посіви сільськогосподарських культур заплановано відвести 36260 га ріллі, що на 1967 га більше, ніж було в минулому році. Під ярі зернові культури в господарствах району буде відведено 15550 га посівних площ, в тому числі ярої пшениці 150 га, ячменю 120 га, вівса 1390 га та бобових культур 3780 га. Під технічні культури буде відведено 8375 га, де планується посіяти 1085 га озимого ріпаку, в загальній структурі посівних площ технічні культури займають 23,1%.

Кормова група буде посіяна на площі 1840 га, де 410 га займатиме кукурудза на силос, 970 га однорічні та багаторічні трави на сінаж, силос та сіно.

Фундамент врожаю 2019 року закладено восени 2018 року. Посіяно озимих зернових культур всього 10495 га, в тому числі, озимої пшениці посіяно 7600 га (8591 га.), озимого жита 2895 га (2900 га.), що склало найбільші посівні площі по області, окрім цього посіяно озимого ріпаку на зерно 1085 га. На зелений корм посіяно 266 га озимого жита.

Наразі в господарствах району активно проводяться роботи з підживлення озимих культур, всього підживлено від загальної площі 9650 га, в тому числі 1950 га озимого жита, 1010 га озимого ріпаку та 6690 га озимої пшениці.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації, наголосив на тому аби з підприємцями району постійно проводилось консультування, стосовно державних програм підтримки сільськогосподарських виробників, які нині діють. Людмила Воронець, роз’яснила цього року аграрії району мають намір подавати заявки на часткову компенсацію відсоткової ставки за банківськими кредитами, а також отримувати фінансову підтримку розвитку фермерських господарств. Братимуть участь агропідприємці і в програмі відшкодування часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Поряд з цим і згідно обласної Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій передбачено виділення з обласного бюджету коштів для часткового відшкодування витрат на придбання саджанців та обладнання для охолодження та заморозки ягід, отримання сертифікату на виробництво органічної продукції та на розвиток фермерських та сімейних фермерських господарств.