Міськрайонна газета

КУЩОВИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ТА ІВАЗІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

В Шосткинській районній державні адміністрації відбувся кущовий семінар щодо профілактики інфекційних захворювань на території області. Задля покращення обізнаності стосовно проведення заходів з недопущення потрапляння збудників африканської чуми свиней, нодулярного вузликового дерматиту ВРХ, ящуру, високопатогенного грипу птиці та інших захворювань паразитарної етіології фахівці приїхали до Шосткинського району з трьох сусідніх – Ямпільського, Кролевецького та Середино-Будського районів.

Сергій Ільєнко, заступник голови Шосткинської районної державної адміністрації, у вітальному слові до учасників семінару наголосив на винятковій значущості проведення роз’яснювальної кампанії, стосовно профілактики інфекційних захворювань серед населення району та суб’єктів господарювання: - «Наразі наш район має статус «благополучного» щодо цих захворювань. Однак, свого часу, вірус африканської чуми позначився на економіці району непоправними збитками – галузі свинарства на Шосткинщині більше не має, за винятком одноосібників. Тож, органи місцевого самоврядування, спеціалісти управління Держпродспоживслужби, фахівці районних, міських державних лікарень ветеринарної медицини, міжрайонних державних лабораторій Держпродспоживслужби мають реально оцінювати рівень, покладеної на них, відповідальності. І всіляко сприяти розвитку аграрного сектору. В тому числі, й шляхом забезпечення прав громадян на належний рівень консультаційної підтримки та своєчасного й ефективного реагування на проблемні аспекти, що виникають під час ведення господарської діяльності підприємствами та власниками особистих селянських обійсть району».

В ході семінару учасників ознайомили з епізоотичними ситуаціями в країнах світу, аспектами профілактики та заходами боротьби з інфекційними та інвазивними захворюваннями тварин та птиці, а також з правилами відбору зразків патологічного (біологічного) матеріалу та пересилання їх для проведення лабораторних досліджень.