Міськрайонна газета

УКРАЇНА Є ПРИКЛАДОМ ДЛЯ КРАЇН ЄВРОСОЮЗУ У БОРОТЬБІ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ, — ДЕПУТАТИ БУНДЕСТАГУ

Україна зараз показує приклад усім іншим країнам Євросоюзу, як треба боротися за національні і європейські цінності та територіальну цілісність країни. Про це заявили депутати німецького Бундестагу від Вільної демократичної партії (ВДП) Рената Альт та Франк Мюллер-Розентрітт під час зустрічі з Віце-прем`єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Вони додали, що на відміну від Німеччини, Україна у цій боротьбі має війну з сусідньою державою та окуповану територію, тому знає ціну таким словам як “мир”, “свобода” та “цінності”. “Люди у Німеччині мають свободу в країні, а мир сприймають як щось буденне, чого не можна сказати про вашу країну, де не перший рік триває війна з Росією”, - зауважили депутати.

Віце-прем`єр-міністр зазначила, що Україна зараз проходить той самий шлях до розвитку, який свого часу, починаючи з кінця Другої світової війни, проходив Європейський Союз. “В Україні відбуваються процеси, які відроджують нашу національну і європейську ідентичність, українська нація зараз показує всьому світу, що значить боротися за цінності в умовах російської військової агресії та, водночас, проводити масштабні реформи”, - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе .

Вона подякувала депутатам Бундестагу за черговий візит до України та постійний інтерес Німеччини до співпраці з нашою державою. “Україна, особливо зараз, після президентських виборів, потребуватиме підтримки міжнародних партнерів у продовженні реформ, розпочатих Урядом та Президентом 5 років тому”, - зауважила Віце-прем’єр-міністр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також запевнила Ренату Альт та Франка Мюллера-Розентрітта, що Україна і після виборів продовжуватиме працювати над реформами у всіх сферах, зокрема у державному секторі. Незмінним залишиться і курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, оскільки на це є запит суспільства.

“Сьогодні більшість українців підтримують вступ України до ЄС та НАТО, незалежно від того, в якій частині країни вони проживають. І як не парадоксально це звучить, саме російська агресія допомогла консолідувати людей навколо цієї ідеї. Уряд має чіткий план дій вступу і докладатиме для цього всіх зусиль. Я роблю все можливе, щоб забезпечувати зв'язок з ЄС, НАТО і всіма державними інституціями Заходу  для сприяння Україні», -  зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Депутати парламенту ФРН своєю чергою підкреслили, що президентські вибори в Україні стали прикладом демократії та вільного волевиявлення народу і запевнили, що Україна має підтримку Німеччини в ухваленні життєво важливих для України рішень та готова і надалі робити практичні внески у реформування нашої країни. Зокрема, мова йде про підтримку енергетичного сектору, реформи децентралізації, продовження роботи в межах трастових фондів та проекти, спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури на Сході України, який постраждав внаслідок військової агресії Росії.

Сторони також торкнулися питання побудови газопроводу “Північного потоку-2” та загроз, які він в собі несе, а також обговорили можливості визволення всіх українських полонених, які перебувають у Росії, зокрема, 23 українських військовослужбовців, захоплених у Керченській протоці, яких звинувачують у тероризмі, та 20-річного політв'язня Павла Гриба. У цьому контексті Франк Мюллер-Розентрітт висловився за ще більше посилення санкцій проти РФ. “Склалася абсолютно безпрецедентна ситуація з українськими полоненими. Росія вже перейшла всі можливі межі. Ми виступаємо за посилення санкцій проти РФ, особливо після вчорашнього рішення Кремля про спрощення видачі російських паспортів жителям ОРДЛО”, - наголосив депутат ВДП.

Своєю чергою Іванна Климпуш-Цинцадзе вкотре наголосила, що боротьба з російською агресією і гібридними війнами, які вона веде на теренах Європи, є спільним інтересом не тільки України, а й усієї Європи, і долати її потрібно спільно.

Євроінтеграційний портал https://eu-ua.org/novyny/ukrayina-ye-prykladom-dlya-krayin-yevrosoyuzu-u-borotbi-za-yevropeyski-cinnosti-deputaty