Міськрайонна газета

СІМЕЙНИХ ЛІКАРІВ ОБРАЛИ ПОНАД 27 МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНЦІВ

27,4 мільйони українців вперше самостійно обрали сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України. "У державних або приватних медзакладах 27,4 мільйони людей скористалися цією можливістю і долучилися до змін. 70% задоволені спеціалістом, якого обрали", — зазначили в МОЗ.

99% комунальних закладів первинної допомоги вже отримують від держави фінансування за надані пацієнтам послуги. “Не за розмір приміщення, кількість ліжок або ж медперсоналу. Дохід залежить від обсягу роботи. Для багатьох лікарів, медсестер та медбратів первинки це відображається в зарплаті у понад 10, 15 і 20 тисяч гривень”.

В МОЗ нагадали, що з 1 січня 2020 року нові механізми фінансування запрацюють на всіх рівнях медичної допомоги — від первинної до стаціонарної.

"Трансформація охорони здоров’я — це не перехід в один крок від системи Семашка до європейських стандартів медичної допомоги. Це поетапний план складних змін, закріплений в Законі України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Зміни, передбачені цим Законом, ми розпочали втілювати трохи більше року тому”, — підкреслили в МОЗ.

Євроінтеграційний портал