Міськрайонна газета

УКРАЇНА ВИЗНАЧИЛА НОМІНАНТІВ НА ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Українське журі Літературної премії Європейського Союзу (The European Union Prize for Literature – EUPL) оголосило короткий список номінантів на здобуття премії від України. Як повідомляє Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу, до списку увійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. "Це рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі”, – йдеться у повідомленні. Як зазначається, Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію ЄС за роман “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017), Маркіян Камиш – за повість “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017), Гаська Шиян – за новий роман “За спиною” (“Фабула”, 2019).

Ім’я лауреата стане відомим 22 травня, коли оголосять переможців премії від усіх країн-учасниць. Урочиста церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня. До українського журі премії уввійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директор Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавець, перекладач, віце-президент Українського ПЕН Ольга Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладач, журналіст, радіоведуча Ірина Славінська.

За умовами премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття. Список номінантів після ретельної перевірки кожного кандидата на відповідність критеріям схвалює Консорціум Премії. Журі у своїй роботі керується такими критеріями: автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує; номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор; має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань; повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців; письменник має бути автором не менше 2-х, але не більше 4 книг художньої прози, опублікованих мовою оригіналу; твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж 4 іноземними мовами. Оскільки Україна цього року вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу, Консорціум Премії зробив виняток для нашої країни і дозволив членам українського журі номінувати авторів, чиї книжки вийшли раніше ніж 18 місяців тому.

Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в межах програми "Креативна Європа". Співорганізатори премії виступають Європейська та міжнародна федерація книгорозповсюджувачів (EIBF), Європейська рада письменників (EWС) та Федерація європейських книговидавців (FEP).

Організацією-партнером Літературної премії Європейського Союзу в Україні є Український ПЕН.

 

Євроінтеграційний портал