Міськрайонна газета

ОТГ СУМЩИНИ У 2017 РОЦІ СПРЯМУВАЛИ МАЙЖЕ 103 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА ПРОВЕДЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ ВИДАТКІВ

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та проекту SKL International) підготували оцінку фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад Сумщини.

Аналіз допоможе громадам визначити напрямки, які потребують посиленої уваги та якісних управлінських рішень.

Найбільша штатна чисельність працівників місцевої ради затверджена (станом на 01.07.2017) Миколаївською ОТГ (Білопільський район) – 104 особи, найменша – Бездрицькою ОТГ – 26 осіб. Виходячи з розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг у Дружбівській ОТГ – 182 особи; найменше – у Шалигинській ОТГ – 82 особи.

За підсумками 2017 року найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування трансфертів) припадає на бюджет Шалигинської ОТГ – 41%, найменша – на бюджет Хотінської ОТГ – 17%.

Об’єднані громади Сумщини у 2017 році змогли спрямувати кошти на проведення капітальних видатків в сумі майже 103 мільйони гривень, що в розрахунку на 1 жителя становить 1255,8 гривень.

За матеріалами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону