Міськрайонна газета

ГРОМАДИ СУМЩИНИ ГОТУЮТЬСЯ СТВОРЮВАТИ СУЧАСНІ ЦНАПИ

Представники громад Сумщини взяли участь в інформаційній сесії Програми «U-LEAD з Європою» щодо створення Центрів надання адміністративних послуг, яка пройшла за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

У ході зустрічі представники об’єднаних територіальних громад та  органів місцевого самоврядування Сумщини отримали інформацію про правила та умови відбору конкурсу для громад з будівництва ЦНАПів, ознайомились із моделями ЦНАП, формами співпраці та умовами конкурсу на залучення коштів міжнародної підтримки.

«Рік тому приймались до уваги переважно громади-учасники з кількістю мешканців 10 тисяч і більше. Програма автоматично відкидала учасників, на території яких менше 30% мешканців є непрацездатними та не сплачують податки, – розповів директор Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО. – Цьогоріч у конкурсі можуть брати участь громади з населенням від 5 тисяч. Для тих громад, які ще не об’єдналися або мають менше 5 тисяч мешканців на своїй території, є інший вихід – угода про співробітництво територіальних громад».

За його словами, Сумщина вже має два успішні приклади втілення проектів з будівництва сучасних ЦНАПів за підтримки програми «U-LEAD з Європою» – у Миколаївськії ОТГ Білопільського району, відкриття якого планується вже у цьому місяці, і Краснопільській ОТГ, яка уклала угоду про співробітництво територіальних громад із навколишніми сільрадами, створила мобільний ЦНАП та надає їм адміністративні послуги.

Голова Степанівської ОТГ Володимир ЛУКАШ розповів, що їх громада зацікавлена взяти участь у конкурсі та вже працює над заявкою: «Жителі нашої громади розраховують на надання якісних послуг від кваліфікованих спеціалістів. Але такої можливості на сьогоднішній день немає – відсутнє відповідне приміщення та обладнання. А ця програма, що пропонує сьогодні U-LEAD, відкриває перед нами можливість втілити задум в життя». 

Своїми планами щодо участі у проекті також поділились Кролевецька міська ОТГ та Боромлянська сільська ОТГ, які вже розпочали працювати над заявками.

Загальна кількість учасників Програми «U-LEAD з Європою» до 2020 року складе близько 600, які будуть відібрані у чотири етапи. У рамках першого – відберуть до 150 учасників.

Термін прийму заявок на участь в першому етапі – до 31 березня 2018 року.

Детальна інформація, правила та заявка на участь в Програмі опубліковані на сайті https://tsnap.ulead.org.ua./