Міськрайонна газета

Застосування пільги з податку на нерухомість за бажанням платника

     Шосткинська ОДПІ повідомляє, що з 1 січня 2013 року введено в дію податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

     Податківці запевняють, більшості громадян  новий податок не торкнеться – для них Податковим кодексом  передбачено пільги. Квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно, не оподатковуватимуться. Ця пільга надається один раз за базовий податковий період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності. Якщо, фізична особа володіє двома об’єктами житлової нерухомості їй необхідно звернутися до податкової за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості  та уточнення інформації з питань отримання пільги з податку на нерухоме майно.

     Детальніше про це – у листі ДПС України від 11.03.2013р. № 3724/6/17-3216 „Про особливості застосування пільги до об'єкта житлової нерухомості”, що знаходиться на єдиному веб - порталі ДПС України.