Міськрайонна газета

РОЗВИТОК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ В РАЙОНІ

«Спорт не лише підвищує якість продуктивних сил суспільства, а і як засіб соціально-економічного зміцнення країни проявляється в багатьох інших сферах людської діяльності. Залучення до спорту, особливо молоді, дає також змогу знизити криміногенність соціальної обстановки та впливає на поліпшення економічної ситуації» - наголосила Тетяна Шемет, в. о. начальника відділу молоді, спорту та туризму під час чергової апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації. Звітуючи про стан розвитку фізичної культури та спорту в районі Тетяна Шемет повідомила: наразі 15 фахівців галузі проводять цілеспрямовану роботу в 11 навчально-виховних комплексах та загальноосвітніх школах району, районній комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі, 10 фізкультурно-спортивних товариствах територіальних громад.

В районі діє ДЮСШ, яка спеціалізується з двох видів спорту футзалу та волейболу, працюють 10 тренерів-викладачів. Навчально-тренувальний процес проводиться на базі 9 ЗОШ та НВК району. Займається в школі 229 учнів.

Щорічно команди юнаків та дівчат, вихованців ДЮСШ, беруть участь та виборюють призові місця в обласних змаганнях з волейболу та футзалу. За результатами проведення районних змагань найбільшу кількість перемог протягом року виборювали: у змаганнях з волейболу – команда юнаків Воронізької ЗОШ (тренер Веселовський В. В.), команда дівчат Миронівського НВК (тренер Макаренко С. М.); у змаганнях з футзалу – команди Ковтунівського НВК (тренер Линок О. А.), Клишківського НВК (тренер Стасьок О. А.) та Воронізької ЗОШ (тренер Скрипка І. М.).

Щорічно в районі проходить районна спартакіада серед допризовної молоді, у 2018 році спартакіада була проведена в с. Ковтунове з 4-х видів спорту. Загалом взяло учать 24 спортсмени.

Команда районної державної адміністрації взяла участь в обласній спартакіаді серед збірних команд державних службовців, де виборола ІI загальнокомандне місце, ІI місце у змаганнях з волейболу, І місце у змаганнях з шашок, III місце з настільного тенісу.

У 2018 році жіноча збірна виборола перше місце в турнірі, пам’яті Заслуженого тренера і вчителя України В. М. Волкова. У футболі та футзалі наші спортсмени також не пасуть задніх, а постійно беруть участь в обласних змаганнях: Кубок ФФСО, з футзалу Північної зони Сумської області.

В районі діє Шосткинська районна організація ВФСТ «Колос» АПК України, яке налічує 7 первинних організацій (в селах Богданівка, Вовна, Івот, Клишки, Ковтунове, Собич та Чапліївка) та 3 фізкультурно-спортивні клуби (в селах Миронівка, Ображіївка та селищі Вороніж). Щороку спортсмени Шосткинщини беруть активну участь в обласних літніх сільських спортивних іграх та протягом останніх років входять у трійку кращих. У 2018 році команда району посіла І загальнокомандне місце.

Що стосується фінансового забезпечення необхідно зазначити, що на 2019 рік на галузь фізичної культури і спорту з районного бюджету виділено 592 тисячі 168 гривень (ДЮСШ – 490 тисяч 6 гривень, ФСТ «Колос» – 50 тисяч 138 гривень, відділу молоді, спорту та туризму на проведення спортивних заходів - 51 тисячу 430 гривень). У порівнянні з 2017 роком фінансування галузі збільшилося на 67 тисяч 98 гривень.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації резюмуючи доповідь відзначив, що спортивні традиції району потрібно не тільки пам’ятати та брати за взірець, а й активно примножувати: - «Про те на якому рівні на Шосткинщині організовано роботу з пропагування ідей та ідеалів спорту, більше аніж красномовно говорить кількість проведених змагань та учасників, які не зостались осторонь місцевих чемпіонатів та турнірів. Зважаючи на це курс на створення спортивної інфраструктури в районі, який дає можливість місцевим мешканцям займатися футболом, волейболом та іншими видами спорту безкоштовно, поряд з власною домівкою - продовжуватимемо. Впевнений і в тому, що і цьогоріч скарбничка перемог Шосткинського району поповниться й спортивними здобутками»!