Міськрайонна газета

ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ НА ЗАВЕРШАЛЬНОМУ ЕТАПІ

Сьогодні створення нового освітнього простору з урахуванням комфортних умов та впровадження інноваційних підходів у навчанні є одним із найважливіших завдань під час втілення концепції нової української школи. На цьому під час апаратної наради наголосив голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров: – «В районі було своєчасно створено всі передумови для того аби новий навчальний рік на Шосткинщині розпочався планомірно. Тож наразі всі заклади мають завершувати ремонтні роботи, за винятком тих, що очікують на гарантоване державне фінансування. Поряд з цим наразі також зусилля керівників навчальних закладів мають бути спрямовані й на підготовку закладів освіти до опалювального сезону 2019-2020 рр». На цей рахунок Світлана Петренко, начальник відділу освіти повідомила, вже проведено ревізію обладнання котелень, капітального ремонту обладнання не потребує. Ремонт частини теплотраси Собицького НВК завершується. Із планових 1391 м³ дров, необхідних для опалення шкіл, вже завезено 1025 м³, що складає 74 %.

Щодо готовності до прийому вихованців - приміщень закладів освіти, що перебувають у аварійному стані немає. Поточні ремонти проведені в усіх навчальних установах, залучено понад 120 тис. грн. З 2018 року капітального ремонту потребували покрівлі Богданівського та Клишківського НВК. У 2019 році кошти на проведення ремонтних робіт виділені: на Богданівський НВК з районного та сільського бюджетів у сумі 1494,2 тис. грн., наразі проведено ремонт близько 70% покрівлі.

На ремонт покрівлі Клишківського НВК виділені кошти ДФРР та районного бюджету у сумі 1972,0 тис. грн. На даний час триває процедура закупівлі. Поряд з цим проведено ремонт огорожі майданчика із штучним покриттям Воронізької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. П. О. Куліша (37,4 тис. грн.). За кошти районного бюджету проведено ремонт системи водопостачання дошкільного закладу «Чебурашка» (48,5 тис. грн.)

У Погребківській ЗОШ облаштовано огорожу, укладені угоди і будуть до 1 вересня відремонтовані доріжки (укладено плитку) у Івотському та Собицькому НВК. Триває ремонт частини теплотраси у Собицькому НВК, проводиться ремонт приміщення їдальні цього закладу.

Коштом фонду соціально-економічного розвитку у поточному році планується ремонт покрівлі їдальні Чапліївського НВК (299 тис. грн.) та виготовлення ПКД на заміну вікон Ковтунівського НВК та часткову їх заміну (200 тис. грн.)

На зміцнення та оновлення матеріальної бази харчоблоків шкіл району загалом було направлено понад 350 тисяч гривень (придбано посудомийні машини, водонагрівачі, м’ясорубки, столи та стелажі для кухонь, холодильники, морозильні камери).

Поповнилась за літо навчально-матеріальна база. Придбано комплекти меблів, телевізори, спортивний інвентар, комп’ютери та ноутбуки на 30,0 тис. грн. для Клишківського НВК.

Чільне місце у підготовці до нового навчального року займає реалізація положень реформи «Нова українська школа» у плані формування нового освітнього середовища. На його створення виділено 2786,4 тис. грн., в тому числі 482,9 тис. грн. - кошти цільової субвенції з державного бюджету та 2303,5 тис. грн. - кошти районного бюджету.

Після проведення процедур закупівель через систему «Прозорро» закуплено: 11 комплектів мультимедійного обладнання (650,0 тис. грн.), 115 планшетів (1130,4 тис. грн.), 11 баготофункціональних друкуючих пристроїв (58,7 тис. грн.), 11 ламінаторів (16,5 тис. грн.), шкільні меблі (379,0 тис. грн.)

Станом на 5 серпня 2019 року отримано 1483 підручники для учнів, які навчаються за новими програмами. Для другого класу завезені стовідсотково підручники з математики, української мови, мистецтва, курсу «Я досліджую світ». Для 5-го класу завезені всі підручники, для 6-го – 96 % (крім всесвітньої історії), для 11-го – 64%.

 Щодо кадрового забезпечення - вакантними є посада директора Миронівського НВК, вчителя хімії Воронізької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. П. О. Куліша, зарубіжної літератури та педагога-організатора Собицького НВК, процес комплектації закладів наразі ще триває.