Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ НАГОЛОСИВ НА НЕОБХІДНОСТІ ПОСТІЙНОГО КОНТРОЛЮ ТА СВОЄЧАСНОГО РЕАГУВАННЯ НА ПОТРЕБИ УЧАСНИКІВ АТО (ООС)

Під час чергової апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації обговорено стан організації допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Шосткинському районі. Проінформував, щодо цього, Володимир Могила - начальник управління соціального захисту населення Шосткинської РДА.

До районного центру надання допомоги учасника антитерористичної операції та членам їх сімей за січень - липень цього року звернулось 35 осіб. Серед найактуальніших питань: отримання пільг, путівок на санаторно-курортне лікування, оформлення земельної ділянки, надання матеріальної допомоги та інші.

На обліку для отримання путівок наразі перебуває 2 учасників АТО. Протягом січня – липня 2019 року видана 1 путівка - до санаторію «Скадовськ» Херсонської області.

Психологічною службою відділу освіти забезпечується психологічний супровід дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, та дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Відповідно до списку Шосткинського ОМВК, Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено виїзди до сімей, члени яких є учасниками антитерористичної операції, складено акти оцінки потреб сімей та осіб, проведено відповідні консультації, надано рекомендації щодо розв'язання проблем, ознайомлено зі спектром соціальних послуг, які надаються центром. З початку року цыэю роботою охоплено 11 осіб з числа демобілізованих учасників антитерористичної операції.

Послугами Шосткинської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ з початку року скористалися 9 демобілізованих військовослужбовців, 5 з яких мають статус безробітної особи, працевлаштована 1 особа.

На 2019 рік районною програмою передбачено надання матеріальної допомоги учасникам АТО з місцевого бюджету у сумі 45 тис. грн. Виконкомами селищної та сільськими радами 4 сім’ям учасників бойових дій виплачено суму 10,0 тис. грн, коштом місцевого бюджету виплачено допомогу 13 сім’ям, на суму 16,5 тис. грн.

Станом на 1 серпня 2019 року 27 учасників АТО подали заяви до селищної та сільських рад з метою отримання земельної ділянки. На даний час 19 учасникам надано дозвіл на розробку проекту землеустрою, 7 учасникам надано земельну ділянку у власність.

За даними Шосткинського відділу управління Держгеокадастру у Сумській області 64 учасникам АТО надано дозволи на розроблення проектів відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, з них щодо 53  прийняті рішення про їх затвердження та надання ділянок у власність, 11 проектів ще знаходяться в розробці землевпорядних проектних організаціях.

Віктор Ждаміров, наголосив на необхідності постійного контролю та своєчасному реагуванні на потреби учасників бойових дій: - «Я знаю, що досі залишається на часі потреба вичерпного інформування демобілізованих, щодо їх соціального захисту. Багато хто не користується можливістю оздоровлення, тому що не знає про неї. З приємністю відзначу, у нас в районі відсутні «формальні» реагування на потреби цієї категорії громадян. В тому числі, і завдяки цьому, на Шосткинщині немає жодних проблем з оформленням земельних ділянок, гарантованих державою».