Міськрайонна газета

ОСВІТЯНИ ТА ОЧІЛЬНИКИ РАЙОНУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРАДИЦІЙНІЙ СЕРПНЕВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

На базі опорного закладу Воронізької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. П. О. Куліша відбулася щорічна районна серпнева конференція педагогічних працівників. Окрім представників шкільних колективів та фахівців відділу освіти участь у педагогічній нараді взяли очільники району - голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров, голова районної ради Віктор Долиняк та почесний гість народний депутат України Ігор Молоток. Парламентар звернувся до делегатів зі словами подяки за самовіддану працю, побажав витримки та наснаги у новому навчальному році та вручив кращим працівникам шкіл почесні грамоти.

Приєднався до поздоровлень і очільник району Віктор Ждаміров та зауважив: другий рік поспіль Шосткинський район посідає чільне місце в п’ятірці районів, які стовідсотково готові до нового навчального року, в тому числі й до реалізації концепції НУШ: -«Пройшов перший рік реформи, як все нове – цікавий і непростий, але перший досвід показує, що позитивні результати є. І наразі створені всі умови для того аби їх примножити цього року. На формування освітнього середовища в 2019-2020 н. р. виділено 2 млн 786 тис. 400 грн. У тому числі субвенції НУШ - 482 тис. 900 грн, із районного бюджету – 2 млн 303 тис. 500 грн».

Віктор Долиняк, голова Шосткинської районної ради додав: - «Освітня галузь району відповідно трансформується до вимог інформаційного суспільства, ефективно впроваджуються всі складові навчального процесу, й мережа закладів району довела свою спроможність працювати в нових умовах та якісно забезпечувати надання освітніх послуг».

Присутні розпочали роботу з доповіді Світлани Петренко, начальника відділу освіти, очільниця проаналізувала результати роботи освітянських колективів за навчальний рік, що минув та виокремила основні напрямки діяльності на перспективу: - "У цьому навчальному році подано до вступу в 1-ші класи 124 заяви. Планується відкриття 12 класів. У 2019-2020 н. р. у перших класах освітній процес будуть здійснювати 12 педагогів, із них: вищу кваліфікаційну категорію мають 5 педагогів, І кваліфікаційну категорію – 4 вчителі, ІІ кваліфікаційну категорію – 1, спеціаліст – 2 педагоги».

Щодо оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів: на сьогодні для учнів перших класів уже закуплено комп’ютерне обладнання: інтерактивні проектори – 11, ноутбуки – 11, планшети – 115, багатофункціональні пристрої – 11, ламінатори – 12. На забезпечення комп’ютерною технікою витрачено 209 тис. 18 грн субвенції НУШ та 1 млн 636 тис. 88 грн місцевих коштів. Перші класи оснащені новими сучасними шкільними меблями. Придбано столи та стільці для учнів – 123 та комплект меблів для вчителів – 11, шафи для зберігання засобів навчання – 37, меблі для зони відпочинку – 149. На забезпечення шкільними меблями витрачено: субвенції НУШ – 117 тис. 985 грн, місцевих коштів – 261 тис. 15 грн.

Під час конференції дискутували на тему результатів ЗНО та ДПА, активності участі дітей у предметних олімпіадах та конкурсах. Вчитель Ковтунівського НВК поділилась досвідом реалізації вимог нової української школи, педагоги Воронізької ЗОШ та Клишківського НВК напрацюваннями з організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Загалом в новому навчальному році освітній процес у районі забезпечуватиме 241 педагогічний працівник. За парти сядуть учні в 10 школах та 1 філії, буде відкрито 105 повних класів, у 18 буде запроваджене індивідуальне навчання, працюватимуть 10 груп продовженого дня, у 10 дошкільних групах НВК будуть виховуватись 136 малят.