Міськрайонна газета

НА КОРДОНІ ДВОХ РАЙОНІВ ВІДБУЛОСЯ ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ, ЯКІ ВІДСТОЯЛИ ЕСМАНСЬКИЙ РУБІЖ

Принагідно до Дня визволення Шосткинщини від фашистських загарбників, на кордоні Кролевецького та Шосткинського районів традиційно відбулись урочистості. Щорічно громадськість, представники влади двох районів та ветеранських організацій, родини загиблих учасників АТО збираються біля пам’ятного знаку для того аби вшанувати подвиг воїнів 239 стрілецької дивізії 40 армії, які у вересні 1941 року полягли смертю хоробрих захищаючи рубежі на річці Есмань. Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації наголосив, на винятковому героїзмі земляків: - «Наші земляки кров’ю та власним життям затримували просування німецько-фашистських військ у найбільш напружений і вирішальний період війни, ламали плани гітлерівського командування, створювали умови для формування нових частин та з’єднань, підготовки нових рубежів оборони на шляху ворога. Бої на Есманському рубежі - третя лінія оборони на території Сумщини. Однак стояли на смерть і між Пирогівкою та Собичем, дали відчайдушний опір ворогові і біля села Заболотне. Нині так відчайдушно боронять кордони сучасні герої на сході країни. Нехай скоріше вони повертаються додому і мир скрізь запанує на Вкраїні!».

Щороку події тих днів лягають в основу театралізованої військової реконструкції, яку організовують члени військово-патріотичних і спортивних організацій Шостки та Кролевця.

У серпні 1941 р 28-й механізований полк на чолі з полковником Гавришем був перекинутий на залізничну станцію Терещенська. Підрозділ протистояв військам 2-ї танкової групи Вермахту під командуванням Гудеріана. Полк мав перешкодити фашистам вдарити у тил. Героїчна оборона цих рубежів тривала з 29 серпня по 2 вересня 1941 року.