Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ – ДІЄВИЙ МЕХАНІЗМ СПІВПРАЦІ ТА ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ»

На черговій апаратній нараді в Шосткинській районній державній адміністрації обговорювали питання організації та проведення громадських робіт на території району. Ще на початку доповіді Людмила Кошик, директор Шосткинської міськрайонної філії сільські та селищна ради розширили перелік видів суспільно корисних громадських робіт. Окрім традиційного озеленення та прибирання територій, впродовж 6 місяців 20 безробітних: впорядковували місця меморіальних поховань; пам’ятників та пам’ятних місць; допомагали облаштовувати місце для пам’ятника П. Кулішу в смт Вороніж; знищували бур’яни на території сіл Чапліївка, Івот; займалися екологічним озелененням населених пунктів в Маківській, Гамаліївській, Собичівській територіальних громадах. В Вовнянській, Чапліївській, Маківській, Миронівські, Гамаліїївській, Собицькій сільських радах проводились також роботи тимчасового характеру, фінансовані стовідсотково за кошти місцевих бюджетів, на яких працювало 13 безробітних громадян. Вони прибирали придорожні смуги, газони від сміття, вирубували порослі на узбіччях доріг, упорядковували сквери, кладовища меморіали.

За 8 місяців поточного року на оплату праці безробітних, які брали участь в громадських роботах, використано коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевих бюджетів на загальну суму 142,0 тис. грн, у тому числі 71,0 тис. грн із бюджетів сільських рад.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації, акцентував увагу на тому аби всі сільські ради долучились до участі в громадських роботах. Оскільки наразі держава зацікавлена у витраті коштів на соціально значущі об’єкти, громади мають можливість працевлаштовувати місцевих мешканців та лише половину коштів доплачувати з місцевого бюджету: - «Це дієвий механізм співпраці та ефективного використання коштів громади».