Міськрайонна газета

ШОСТКИНЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ РОЗСТРІЛЯНИХ БІЛЯ С. ОСТРОУШКИ

20 вересня на Шосткинщині відбулися урочистості з нагоди Дня партизанської слави, який в Україні відзначатиметься цієї неділі. Зокрема, звучали спогади про трагічні події, що відбулись неподалік від с. Остроушки. Щороку поблизу цього населеного пункту громадськість долучається до мітингу-реквієму, що організовується біля братських могил жертв нацизму.
Традиційно участь у заході беруть представники влади району та міста, навчальних закладів, ветерани. Всіх їх збирає пам'ять. Пам'ять про скорботні сторінки історії краю, про земляків, чиї життя забрала страшна війна. Тут фашисти масово розстрілювали військовополонених, партизан, підпільників, мирних жителів. Тут покояться останки тисяч людей.
Голова Шосткинської районної державної адміністрації, Віктор Ждаміров розповів: в глибокому тилу ворога, боролися з фашистом 450 уродженців району в партизанських загонах і з’єднаннях на окупованій території України, Білорусі, Росії. Сотні діяли в складі підпільних груп в населених пунктах, забезпечували продуктами та медикаментами, зброєю та одягом, збирали розвідувальні дані: - «Наша синівська вдячність і низький уклін ветеранам, які були учасниками та свідками боїв за рідну землю. Самовідданість та патріотизм Шосткинських партизанів нетлінні й вічні, хай їх сила надихає нас і нині боротись за мирне сьогодення».
«Ми вшановуємо безвинно розстріляних, які не скорилися ворогові. І мені хочеться всім ветеранам, тим хто лежить у цій могилі, родичам які приходять до цього святого місця, присвяти поетичні стрічки та побажати присутнім і всім поколінням українців мирного майбутнього» - звернулась Надія Філон, голова ГО «Шосткинської районної організації ветеранів» та продекламувала вірш-спогад юнака про страшні лихоліття Другої світової.
Шосткинський міський голова Микола Нога закликав приділяти більше уваги вивченню і популяризації історії партизанських загонів, які боролися з фашистами в нашому краї.
Всього на території області було сформовано понад 35 партизанських загонів. За період війни народні месники знищили на Сумщині понад 20 тисяч окупантів.
Учасники вшанували пам'ять полеглих кожної з чотирьох братських могили. В одній — останки понад 800 осіб: військовополонених, партизан, підпільників, розстріляних гітлерівцями. Серед загиблих 15-річний партизан Юлій Сорока, син комісара Хільчанского партизанського загону. Тут і братська могила, в якій спочивають 174 євреї, закатованих окупантами. В основному, це були жінки, діти, люди похилого віку. Всі вони проживали в Новгороді -Сіверському. Ще в одній братській могилі останки 365 жителів с. Білоусівка (це було село в Хільчанському, нині Середина-Будському районі). Фашисти підозрювали їх у зв'язках з партизанами. Гітлерівці не пошкодували нікого і розстріляли всіх, включаючи дітей і людей похилого віку. Було це в 1942 р ... Також тут поховання комсомолок з тієї ж Білоусівкі. У липні 1942 фашисти розстріляли 41 чол. Одна з комсомолок тоді дивом залишилася жива, розповівши про трагедію. Гітлерівці розстрілювали людей у величезному оборонному протитанковому рові.