Міськрайонна газета

СУПРОВІД ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМІЇ, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ДОПОМАГАЄ РОДИНАМ ДОЛАТИ СКЛАДНІ ЖИТТЄВІ ОБСТАВИНИ

Профілактика соціального сирітства у Шосткинському районі та формування усвідомленого батьківства – спільне завдання, не лише  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Служби у справах дітей, а й в тому числі, галузей освіти та медицини. Так підсумував Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації, доповідь  Ольги Нероди, директора Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та зазначив, що співпраця цих структур в районі наразі злагоджена та результативна.

Ольга Нерода зауважила, саме профілактика є одним із перспективних і важливих напрямків діяльності в роботі центру, тому що легше запобігти, ніж боротися з наслідками: - «Профілактична робота в першу чергу спрямована на вчасне виявлення, роботу з сім’єю для недопущення потрапляння дитини в інтернатні заклади, виховання дітей в біологічних сім’ях».

На обліку у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з початку року перебувають 9 сімей (у них 15 дітей) у яких є ризик соціального сирітства. В поле зору працівників центру вони потрапили через неналежне виконання батьківських обов’язків, алкогольну залежність одного з батьків, тривалу хворобу матері. Під соціальним супроводом перебувало 4 сім’ї, п’ять родин отримують послуги за картками обліку роботи з сім’єю. На даний час у 5 сім’ях складні життєві обставини уже подолано, дві сім’ї змінили місце проживання та переїхали до сусідніх районів, інформацію про них  передано до відповідних районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З іншими родинами робота триває.

Протягом 9 місяців 2019 року працівниками  центру  проведено ряд групових інформаційно-просвітницьких заходів, з яких 8 - для вагітних та жінок які народили дитину на базі  пологового стаціонару (охоплено 60 осіб, надано 38 індивідуальних консультацій), 10 заходів проведено для  населення Шосткинського району за місцем проживання (смт Вороніж, с. Клишки, с. Собич, с. Івот, с. Погребки, с. Гамаліївка) та на базі Міськрайонного центру зайнятості (охоплено 107 осіб, надано 52 індивідуальні консультації). необхідності формування у молоді відповідального та усвідомленого батьківства.

З пологового відділення надійшло 2 повідомлення про жінок, які народили дитину та потребували різних видів соціальної допомоги. Працівники центру надали їм спеціальні консультації та після вивчили умови проживання та подальшого перебування дітей в сім’ї. Обидві жінки охоплені роботою та отримують необхідні послуги.
У Шосткинському районі за 2019 рік випадків відмов від новонароджених дітей не зафіксовано.