Міськрайонна газета

ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ ШОСТКИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

До порядку денного зібрання було включено три питання: «Про хід реалізації освітньої реформи закладів загальної середньої освіти «Нова українська школа», «Про хід підготовки підприємств, організацій та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років» та «Звіт Івотського сільського голови з питань економічного та соціального розвитку території».

Доповідаючи з другого питання, начальник відділу начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва, містобудування і архітектури - Валентина Радюк зазначила, підприємства, організації та бюджетні установи району до зими підготовлені. Після детального ознайомлення з аспектами стану готовності всіх галузей було рекомендовано: здійснювати контроль за   підтриманням належного температурного режиму в осінньо-зимовий період 2019-2020 років в установах бюджетної сфери, розташованих на територіях відповідних рад; відділам освіти, культури, КНП та забезпечити  Воронізькій селищній та Клишківській, Миронівській, Собицькій сільським радам своєчасне виконання будівельних робіт на об’єктах соціальної сфери та житлово-комунального господарства за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Поряд з цим філія «Шосткинський райавтодор» до 15 жовтня 2019 року має завершити роботу з підготовки техніки та створення запасів паливно-мастильних матеріалів для зимового утримання доріг. Керівники сільськогосподарських підприємств району повинні вжити необхідних заходів по завершенню підготовки галузі тваринництва до зимівлі.

Готові до опалювального сезону й установи Івотської сільської ради. Олександр Дуб, сільський голова: - «Сільська рада, сільська бібліотека  та Івотський НВК, сільський клуб забезпечено дровами на опалювальний сезон 2019-2020 років на 100%. Лікарська амбулаторія до початку опалювального сезону буде забезпечена дровами».

Звітуючи з третього питання порядку денного очільник також повідомив: в селі налічується 533 домогосподарства, проживає 734 мешканці, з них 102 дитини.

На 2019 рік  закладені кошти в сумі 20 тисяч гривень на проведення лабораторних досліджень якості питної води з шахтових колодязів та башт села. Всього досліджено 2 башти та 8 колодязів , витрачено коштів 9649,34 гривні за державні кошти. Придбано баки для сміття на суму 9800 гривень. Івотському НВК надана субвенція в сумі 20000 гривень на паливно-мастильні матеріали та запчастини, амбулаторії на потреби  доукомплектування технічної бази - 15800 гривень, на заробітну плату - 50000 гривень, на придбання паливно-мастильних матеріалів -  4200 гривень. Четверо громадян отримали допомогу на лікування (загальна сума 19 тисяч гривень).

Доповідаючи про хід реалізації освітньої реформи загальної середньої освіти «Нова українська школа» Світлана Петренко розповіла, всього на реалізацію реформи НУШ у 2019 році витрачено 2,3 млн  грн із них: 482,8 тис. грн – субвенція з державного бюджету, решта – кошти районного бюджету.

У вересні за парти сіли  123 учні перших класів, відкрито 12 перших класів. Для них закуплено нові одномісні парти, стільчики, шафи для зберігання роздаткового та дидактичного матеріалу, меблі для зони відпочинку (витрачено 118 тис. грн із субвенції  НУШ та 261 тис. грн із районного бюджету). Для кожної дитини придбано планшети. Класи обладнані інтерактивними, магнітними та корковими дошками, робочі місця вчителя -  проекторами, БФП, ламінаторами. На забезпечення комп'ютерною технікою витрачено 209 тис. грн із субвенції НУШ та 1,6 млн грн із районного бюджету. Придбано нові дидактичні матеріали відповідно до навчальної програми (122,5 тис. грн за рахунок коштів субвенції НУШ та 313,2 тис. грн за рахунок коштів районного бюджету). На вересень 2019 року вже надійшли навчально-дидактичні матеріали на суму 220 тис. грн  (набори таблиць, словники, мікроскопи, пластикові магнітні конструктори, килимки-конструктори з пазлів, музичні інструменти, настільні та розвивальні ігри).

Віктор Ждаміров, голова Шосткинскьої районної державної адміністрації подякував освітянам за ефективно організовану підготовку до нового навчального року: - «Кожний проблемний аспект вирішувався своєчасно. Я вдячний і органам місцевого самоврядування сіл та селища, підприємцям. за надану допомогу під час кампанії оздоровлення дітей та проведення поточних ремонтів у навчальних і дошкільних закладах району. Спільно було з акумульовано необхідний фінансовий ресурс, що дало змогу доукомплектувати та оновити матеріально технічну базу мережі закладів».