Міськрайонна газета

30 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ УСИНОВЛЕННЯ

Святкування Дня усиновлення припало на день християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, що є символічним і уособлює віру в те, що кожна наша дитина буде виховуватися в родині, надію на об’єднання заради цього всього українського суспільства, плекання в душі кожного з нас великої мудрості і любові до дитини як найціннішого дару нашого життя. Це свято життєвої мудрості і щирості, свято розуміння, щирого серця, великої душі та великого терпіння. В цей день прийнято вітати дітей, які знайшли своїх батьків, всі вони різні за віком, але це завжди буде їх свято. В цей день вітають також усиновителів, які в недалекому минулому або багато років тому усиновили дитину. Для них це завжди буде свято люблячої та міцної сім’ї.

В Шосткинському районі проживає дев’ять сімей усиновителів в яких виховується одинадцять дітей. Це – щасливі сім’ї, бо діти знайшли своїх батьків, а батьки – дітей. В цих сім’ях панує любов, доброта, повага та взаєморозуміння.

Усиновлення – оформлена спеціальним юридичним актом (рішення суду) передача на виховання в сім’ю на правах сина чи доньки. Це найкраща форма влаштування  з погляду захисту прав та інтересів дитини. Усиновлення є правовим актом, в результаті якого дитина одержує нових батьків і родичів та припиняється юридичний зв’язок дитини із старою родиною.

Традиційно вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, але також – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їх любові та піклування.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні – усиновлять і виховають дитину, інші – допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і стикнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

Якщо Ви твердо вирішили усиновити дитину, Вам потрібно звернутись до служби у справах дітей за місцем Вашого проживання, де спеціалісти нададуть необхідну консультацію з питань усиновлення.

 

Дорогі мешканці Шосткинського району!

Від щирого серця вітаємо з Днем усиновлення всіх, хто причетний до цього порівняно молодого свята. Висловлюємо велику вдячність всім небайдужим до дитячої долі. Нехай разом з прекрасним моментом усиновлення у ваших сім’ях назавжди поселиться щастя, добробут, родинне благополуччя! Миру та затишку у Ваших оселях!