Міськрайонна газета

ПРО ПОЖЕЖНУ БЕЗПЕКУ В РАЙОНІ

Під час чергової апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації говорили про здійснення заходів щодо підвищення рівня пожежної безпеки в районі, запобігання виникненню пожеж в лісах, торфовищах, сільськогосподарських угіддях.

Головний спеціаліст відділу правового забезпечення, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій Валерій Ковальов розповів, напередодні небезпечного періоду щороку лісогосподарські підприємства за участю селищної та сільських рад скоригували мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж та погоджують з другим пожежно-рятувальним загоном Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області. Поряд з цим було вжито заходи з підвищення готовності лісопожежної станції, пожежної команди: утримання в належному технічному стані пожежних автомобілів, їх агрегатів, забезпечено необхідним обладнанням, створено достатній запас пального. Встановлено чергування розрахунків пожежних автомобілів. Забезпечено сучасними засобами зв’язку диспетчерів, працівників, що патрулюють, відеоспостереження лісових масивів. Проводяться обходи і патрулювання лісових кварталів. Створено та оновлено у лісових масивах мінералізовані смуги, протипожежні розриви, проводяться очищення лісових масивів від захаращень.

Попри ґрунтовну підготовку пожеж цього річ уникнути не вдалося. Так, 18 вересня 2019 року упродовж берегової лінії р. Десна біля с. Тиманівка від загоряння сухої трави і рослинності вогонь перекинувся на лісовий масив ДП «Шосткинське лісове господарство». Тоді вогнем було пошкоджено 0,6 га. В ДП «Шосткинський райагроліс» втрат лісового фонду не було. Низові пожежі сухої рослинності були призупинені біля Каліївки, Лазарівського мікрорайону та мікрорайон Капсуль. Здійснено 5 виїздів пожежного автомобіля, 15 виїздів тракторів з плугами.

Займання на сільськогосподарських угіддях зафіксовано не було. Однак 22 липня 2019 року сталося загоряння комбайну СК-5 «Нива» на полі поблизу с. Тиманівка ліквідували вогонь до приїзду пожежно-рятувального підрозділу.

Вигоряння сухої рослинності відбулося в серпні-вересні поруч із заболоченими ділянками та прошарками торфу, що біля сіл Собич, Богданівка, Каліївка та Вовна. Тління торфу в болотах біля села Собич, Богданівка ліквідовано силами і засобами пожежно-рятувальних підрозділів другого пожежно-рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Сумській області та МПК с. Собич.

Серед проблемних питань зостається продовження функціонування МПК с. Івот, що утримується коштом ТОВ «УГАК», недостатнє пожежне водопостачання в населених пунктах с. Тиманівка (1 озеро, 2 несправні вежі водопостачання), с. Глазове - водойм немає, (1 вежа робоча, 2 несправні) с. Чорні Лози – 1 водойма, (1 несправна вежа).

Підсумовуючи Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації подякував керівникам агропідприємств, за постійну допомогу під час ліквідації займань на полях: - «Під час ліквідації пожеж, підприємства, що займаються обробітком землі на території району, допомагають і технікою і паливо-мастильними матеріалами. Я вдячний за те, що в районі процвітає соціально відповідальний бізнес. Лише за таких умов нині можна говорити про розбудову територій».