Міськрайонна газета

ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ ДОЛУЧИВСЯ ДО БРИФІНГУ ПАРЛАМЕНТАРЯ В ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ

У 2019 році Шосткинському району передбачені кошти субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій відповідно до 3 розпоряджень КМУ, однак наразі фінансування цих проектів заблоковано. З цього приводу, у Верховній Раді України відбувся брифінг народного депутата України Ігоря Молотка, долучились до нього й представники місцевих громад області, зокрема Шосткинського, Конотопського та Кролевецького районів.

Віктор Ждаміров, розповів про ситуацію в районі: сьогодні стоїть під питанням завершення тепломодернізації Миронівської амбулаторії, початок капітального ремонту системи опалення Собицького будинку культури, облаштування пандусів та проведення внутрішніх та зовнішніх робіт в Клишківському БК, заміна котлів в Шосткинському РБК, капітальний ремонт покрівлі житлового будинку де зарезервоване житло для дітей-сиріт в смт Вороніж, ремонт даху їдальні Чапліївського НВК, утеплення Тиманівського ФП, реконструкція приміщень Ковтунівського НВК. А також капітальні ремонти: мережі вуличного освітлення в с. Клишки; водогінної мережі в с. Миронівка, приміщень будинку культури Маківської сільської ради. «Всі ці об’єкти соціальної сфери та житлово-комунального господарства вкрай важливі для наших мешканців. Пропозиції щодо фінансування конкретних закладів виносяться після спільного обговорення за участі представників органів місцевого самоврядування та керівників структурних підрозділів. Тому, призупинення або скасовування фінансування запланованих робіт незадовільно вплине, насамперед, на функціонування закладів, особливо в осінньо-зимовий період» - прокоментував Віктор Ждаміров. Поряд з цим очільник району звернувся до уряду з проханням передбачити й на наступний бюджетний рік цей вид субвенції, а також розробити механізм, що дозволить ефективно використовувати державний фінансовий ресурс – зробити кошти «перехідними»: - «У нас були прецеденти коли субвенція на ремонт покрівлі школи надходила аж у грудні, і лише у зв’язку з цим, (через неможливість проведення будівельних робіт взимку), вони повертались назад до бюджету».

Резюмував позицію влади всіх рівнів парламентар Ігор Молоток, та наголосив на необхідності консолідації зусиль з метою окреслення мапи проблемних питань місцевих громад та їх переформатування у конкретні завдання для Уряду на наступні роки.