Міськрайонна газета

ФУНКЦІЇ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В РАЙОНІ РЕАЛІЗОВУЮТЬСЯ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

Під час чергової апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації Володимир Могила, начальник управління соціального захисту населення доповів про роботу підпорядкованої йому установи.

За 9 місяців 2019 року в районі створено 65 нових робочих місць, в т. 58 у фізичних осіб-підприємців, 7 - створено на підприємстві району. Протягом цбого часу в районі 31 фізична особа-підприємець припинили свою діяльність.

За направленням служби зайнятості з початку 2019 року працевлаштовано 395 осіб, в тому числі, 6 сільських мешканців з обмеженими фізичними можливостями.

До громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучено 43 особи. На їх фінансування використано коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та місцевих бюджетів на загальну суму 173,2 тис. грн, у тому числі кошти місцевих бюджетів – 86,6 тис. грн. Станом на 1 вересня 2019 року страхувальників, які виплачують зарплату в розмірі менше мінімального в районі немає. Підприємства, установи, організації, які не забезпечують своєчасність виплати заробітної плати на території в районі відсутні. В несприятливих умовах праці зайнято 650 осіб, в тому числі в шкідливих та важких - 588 працівників.

На виконання організаційних заходів з визначення осіб, яким виповнилося 100 та більше років, у 2019 році 1 особі виповнилося 100 років (Ребик Олександрі Василівні) з 29.03.2019. Проведено з початку 2019 року виплату стипендії (з квітня 2019) в сумі 2295,75 грн.

Шосткинським ВП ГУНП (м.Шостка) в Сумській області зафіксовано та направлено до управління 22 спеціальні картки обліку фактів вчинення насильства в сім’ї (відповідний період 2018 - 44), з них: 19 проти жінок і 3 проти чоловіків, що на 22 випадки менше відповідного періоду минулого року. По 2 особам повідомлення надходили повторно (2018 рік – 6). З початку року даних про випадки жорстокого поводження з дітьми від суб’єктів взаємодії не надходило.

На кінець опалювального періоду житлову субсидію в готівковій формі отримували 81,5 % з усіх одержувачів житлової субсидії.

Для своєчасного забезпечення окремих категорій населення технічними засобами реабілітації, управлінням укладено 28 угод з підприємствами для забезпечення ТЗР на суму – 298,8 тис. грн.

Протягом 2019 року профінансовано компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 619,1 тис. грн. Надано допомогу 18 учасникам АТО (ООС) та виплачено на суму 24,0 тис. грн. Виконкомами селищної та сільськими радами виплачено матеріальну допомогу 17 сім’ям учасників бойових дій з-поміж учасників АТО (ООС) на загальну суму 31,0 тис. грн. По Воронізькій селищній раді на квартирному обліку перебуває 6 УБД з-поміж учасників АТО (ООС), а також по селищній раді надано квартиру одному учаснику АТО (ООС).

29 учасників АТО подали заяви до Воронізької селищної ради, Коротченківської, Миронівської, Собицької, Клишківської та Собичівської сільських рад про надання земельної ділянки. На даний час 9 учасників отримали дозвіл на розробку проекту землеустрою, 18 учасникам надано земельну ділянку у власність. За даними Шосткинського відділу управління Держгеокадастру у Сумській області по 59 учасникам АТО (ООС) надано дозволів на розроблення проектів відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, з них по 49 розробленому проекту прийняті рішення щодо їх затвердження надання ділянок у власність, 10 проектів ще знаходяться в розробці землевпорядних проектних організаціях.

На виконання Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки управління уклало договори на суму 181,0 тис. грн, нараховано з початку року – 204,0 тис. грн, профінансовано – 175,2 тис. грн, заборгованість – 99,4 тис. грн. Укладено угоди, в на здійснення пільгового перевезення окремих категорій громадян в межах Шосткинського району на 40,0 тис. грн, профінансовано – 26 тис. грн.

Коштом районного бюджету виплачено одноразову матеріальну допомогу у зв’язку з тяжкою хворобою 56 особам на суму 114700,00 гривень.

Зроблено 16 виїздів до населених пунктів району, під час яких спеціалістами управління прийнято 416 осіб.

Підсумовуючи роботу управління Віктор Ждаміров, відзначив, що його працівники сумлінно забезпечують функції щодо здійснення державної соціальної політики, покладені на них органами державної влади.