Міськрайонна газета

ПРО СТАН ГОТОВНОСТІ ЗАКЛАДІВ ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ РАЙОНУ ДО ЛІТНЬОГО ОЗДОРОВЧОГО СЕЗОНУ ЗА УМОВ ДОТРИМАННЯ ПРОТИЕПІДЕМІЧНОГО РЕЖИМУ

Відзвітувала, у ході чергової відеоселекторної апаратної наради при тимчасово виконуючому обов’язки голови Шосткинської районної державної адміністрації Ігорю Волинцю, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог, Шосткинського міськрайонного відділу державної установи "Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України" - Світлана КРАСЮК.

В районі функціонують: заклади загальної середньої освіти - 9 (із них: 1 опорний навчальний заклад, який має 1 філію; 8 навчально-виховних комплексів), заклади дошкільної освіти  - 2 та дошкільні підрозділи на базі навчально-виховних комплексів - 9, заклади позашкільної освіти - 2.

Усього навчається учнів – 1138 та 378 дітей охоплено різними формами дошкільної освіти.

Закладів, що віднесені до категорії оздоровчих, в районі немає.

Найбільш масовою і прийнятною формою оздоровлення дітей в районі є табори з денним перебуванням на базі шкіл.

Наразі в світі триває пандемія гострої респіраторної хвороби ( COVID – 19).

У зв’язку з надзвичайною ситуацією з COVID – 19 в Україні, з 12.03.20р. на Шосткинщині, як по країні в цілому, введені карантинні заходи та призупинений навчальний процес у всіх  закладах освіти.  Навчання дітей проводиться дистанційно з дотриманням всіх карантинних обмежень.

За даними Центру громадського здоров’я на 22 травня в Україні - 20148 лабораторно підтверджених випадків COVID – 19, з них 588 летальних, 6585 пацієнтів одужало, за добу зафіксовано 442 нові випадки.

За даними Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України, за весь час пандемії коронавірусу у Сумській області зареєстровано166 випадків захворювання на COVID – 19, з них 4 летальних.

Станом на 22.05.20р. в м. Шостка зареєстровано 14 випадків COVID – 19, з них -  3 дітей. Одужало – 10 осіб,  в т.ч. 1 дитина.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 р. «Про  невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента від 14.03.2020 року №87/2020 та протокольного рішення (протокол №3 від 17 березня 2020 року) позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відділом освіти Шосткинської РДА на період  карантину забезпечено виконання протиепідемічного режиму в  повному обсязі.  Так, виконувались та продовжують виконуватись заходи щодо  карантинних обмежень, введено дезінфекційний режим, масковий режим, посилено контроль за якістю питної води, дезінфекційних заходів тощо.

В закладах освіти району:

- організований лабораторний контроль за якістю та безпечністю питної води відповідно до вимог ДСанПіН ,  дослідження  води за мікробіологічними та санітарно-хімічними пказниками проведено у березні та травні. За результатами досліджень організовано  запобіжно-профілактичні заходи щодо покращення якості води;

- введений дезінфекційний режим та організований контроль підтвердження якості  дезінфекційних заходів.

З метою створення необхідних санітарно-гігієнічних умов та умов для дотримання протиепідемічного режиму, підготовки об’єктів до можливого відкриття оздоровчих закладів в травні виконаний необхідний комплекс  заходів: контроль підтвердження якості  дезінфекційних заходів, якості води, виміри зовнішнього гамма-випромінювання, дезінфекційні, в т.ч. дератизаійні заходи, гігієнічне навчання персоналу тощо.    

Питання зняття карантину буде вирішуватись на державному рівні: рішеннями Президента України, КМУ, МОЗ України, головного державного санітарного лікаря України, відповідно до епідемічної ситуації.

Проте, станом на 22.05.2020 року заклади освіти району готові до можливого прийняття дітей на літнє оздоровлення.