Міськрайонна газета

СИСТЕМА БПД ПРИЗУПИНЯЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН І НАДАЄ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ ДИСТАНЦІЙНО

З 23 березня 2020 року і до завершення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно. Ці заходи передбачені наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 20 березня №128-аг «Про організацію роботи з громадянами на період карантину».

ВИКРИВАЧІ КОРУПЦІЇ: ЇХНІ ПРАВА ТА ЗАХИСТ

Викривачі корупції мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тобто, починаючи з 1 січня 2020 року особа зі статусом викривача може звернутися до будь-якого місцевого центру або бюро правової допомоги та скористатися послугами адвоката за рахунок держави для складання позовних заяв, інших процесуальних документів та представництва інтересів у судах.

ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ 2020

З 1 квітня 2020 року в Україні жінкам підвищать пенсійний вік. На пенсію у 2020-му році до досягнення 60 років зможуть вийти жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року, тобто ті, яким виповнюється 59,5 років.

Крім того, продовжується поступове збільшення стажу, необхідного для виходу на пенсію. Для призначення пенсії за віком у 2020 році потрібно мати 27 років стажу для 60 років. Щоб вийти на пенсію в 63 роки потрібно буде мати від 17 до 27 років стажу, а в 65 – від 15 до 17 років.

ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

Персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована чи може бути ідентифікованою згідно з Закону України «Про захист персональних даних».

Але законодавством України не встановлено і не може бути встановлено чіткого переліку відомостей про фізичну особу, які є персональними даними, задля можливості застосування положень Закону до різноманітних ситуацій, в тому числі при обробці персональних даних в інформаційних (автоматизованих) базах та картотеках персональних даних, що можуть виникнути у майбутньому, у зв’язку зі зміною в технологічній, соціальній, економічній та інших сферах суспільного життя.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ

У багатьох країнах світу уже давно введено штрафи за порушення правил перевезення дітей в автомобілі. Так, у Австрії за неправильне перевезення дітей водія можуть оштрафувати на 35 євро, у Бельгії – на 50, а у Греції на – 350. Так, 15 листопада 2019 року Президент України підписав Закон, яким встановлюється відповідальність за порушення правил перевезення дітей.