Міськрайонна газета

ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ НАРОДЖЕННЯ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ АРК КРИМ ТА М. СЕВАСТОПОЛЯ»

18 травня  в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар. У рамках відзначення пам’ятного Дня фахівці Шосткинського місцевого інформують про особливості встановлення факту народження на тимчасово окупованій території Порядок АР Крим та м. Севастополя.

ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ БІЖЕНЦІВ

20 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день біженців. Ці люди стають жертвами переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства, належності до певної соціальної групи або політичних переконань. Вони вимушені покидати власні домівки та пристосовуватися до нового життя в іншій країні. 

ПРОГРАМА ВІДНОВНОГО ПРАВОСУДДЯ ДЛЯ НЕПОВНОЛІТНІХ ЗАПРАЦЮЄ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» поширений на всю територію України. Він реалізується на базі системи надання безоплатної правової допомоги.

Спільний наказ про продовження та поширення на національному рівні принципу відновного правосуддя для неповнолітніх, які є вперше підозрюваними у вчиненні злочинів невеликої або середньої тяжкості підписали Міністерство юстиції України та Офіс Генерального прокурора.

ПОРЯДОК ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ ТА РОЗЛУЧЕНЬ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Під час карантину українці можуть подати документи на шлюб чи розлучення онлайн. 

Як альтернативний спосіб реалізації прав у сфері державної реєстрації актів цивільного стану громадяни мають можливість не відвідуючи відповідні відділи подавати документи з питань одруження та розлучень і отримувати консультації через Інтернет з використанням веб-порталу "Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану". 

«КРЕДИТНІ КАНІКУЛИ» В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Кредитні канікули» – це можливість відстрочити платежі за кредитами на період після карантину. Така можливість передбачена тільки для сумлінних позичальників, які справно сплачували за позиками до 1 березня 2020 року. На «канікули» можуть розраховувати громадяни та бізнес, які зіткнулися з фінансовими труднощами через карантин – частково або повністю втратили дохід.

Наразі «кредитні канікули» своїм клієнтам пропонують: Приватбанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль, Кредобанк і ПУМБ. Більшість із них передбачили пільговий період на три місяці.