Міськрайонна газета

КРЕДИТИ ОНЛАЙН: ЩО ВАРТО ЗНАТИ ГРОМАДЯНАМ?

Перш за все слід пам’ятати, що беручи кредит онлайн, ви укладаєте кредитний договір аналогічний тому, що можна укласти в банку. І хай вас не вводить в оману той факт, що ви нічого не підписуєте. Насправді, зайшовши на сайт онлайн-кредитування та створивши особистий кабінет, ви залишаєте свої персональні дані, підтвердивши їх за допомогою введення смс-коду. Таким, чином ви надаєте згоду на використання логіну та паролю особистого кабінету в якості аналога власноручного підпису».

Наразі законодавством України передбачена можливість укладати договори за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем за згодою обох сторін, більше того він вважається укладеним в письмовій формі. Таким чином, фінансові компанії в онлайн режимі пропонують укласти договір, трактуючи його як електронний договір.

Мало хто читає умови кредитного договору, посилання на які, як правило, розміщені унизу головної сторінки, а не будучи обізнаним з ними, ви потрапляєте у кредитну пастку надвеликих відсотків і невигідних умов.

Тому перед тим, як звертатись за послугами до компаній, які пропонують кредити онлайн, зверніть увагу на нижчеперелічені нюанси:

-       перевірте інформацію про фінансову установу, яка надає кредит, у відкритих реєстрах – чи дійсно вона зареєстрована і чи не перебуває у стані припинення;

-       на сайті Національного банку України перевірте чинність ліцензії фінансової установи;

-       перевірте досвід, надійність кредитодавця, перевірте наявність судових спорів за участю вибраної Вами фінансової компанії;

-       зверніть увагу на умови договору позики/кредитного договору/ умов кредитування – вони можуть досить часто змінюватись;

-       оцініть вигідність кредиту – перерахуйте розмір регулярних платежів, відсотків і т. д.;

-       зверніть особливу увагу на відповідальність позичальника за кредитним договором – штрафні санкції, які нараховує кредитодавець за прострочення виконання зобов’язань.