Міськрайонна газета

НА ШОСТКИНЩИНІ ВШАНУВАЛИ ПОДІЇ ІВОТСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Сьогодні в районі вшановують трагічні події далекої весни 1943 року. Події тих днів вписали історію села Івот в списки населених пунктів, які стерли з лиця землі німецько-фашистські війська. Тоді горе спіткало кожну місцеву родину. Пам'ять про часи катувань, масових розстрілів та оселі, що палають з їх живими господарями - страшна правда, яку івотчани переповідають з року в рік наступним поколінням.

МОВА – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ НАШОГО НАРОДУ

Дуже приємно, що в переддень Свята рідної мови до Воронежа, батьківщини основоположника української літературної мови, фундатора фонетичного правопису, яким ми користуємося (з невеликими змінами) донині, завітала група вчителів та учнів Собицького НВК.           

Цікаву і змістовну екскурсію провела керівник клубу за інтересами краєзнавчого напрямку «Воронізький літописець» Міллер Наталія Василівна.

СЛЬОЗОЮ ОМИВАЄТЬСЯ ДУША…

Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України.

Ніхто не в праві забути морозні дні 2013 - 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.

ПОВАГА ДО РІДНОГО СЛОВА – ПОВАГА ДО СВОГО НАРОДУ

В Україні українська мова функціонує як національна мова держави, нею розмовляють ті, хто любить свою Вітчизну і гордиться її історією, хто не уявляє себе без причетності до свого великого волелюбного народу. Із сивої глибини бере початок наша мова. Шлях її — це тернистий шлях боротьби.

До Міжнародного дня рідної мови Шосткинською районною централізованою бібліотечною системою проведено цікаві та змістовні заходи. Мета заходів - ознайомити учнів із скарбами рідної мови, виховувати патріотичні почуття, інтерес до історичного минулого, прищеплювати любов і повагу до української мови.