Міськрайонна газета

«ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І РЕАЛЬНІСТЬ»

16 липня 2014 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді було організовано та проведено захід «Гендерна рівність: правове забезпечення і реальність» для безробітних жінок Шосткинського району на базі Шосткинського міськрайцентру зайнятості.

До участі у заході було залучено заступника начальника відділу активної підтримки безробітних Шосткинського міськрайцентру зайнятості Людмилу Кізтуганову.

У ході заходу присутніх було ознайомлено з поняттям гендерна рівність, як рівного правового статусу жінок і чоловіків та рівнів можливостей для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства, проведено гендерний аналіз українського суспільства, що дає змогу виявити так звані проблемні зони, які потребують активного втручання з боку держави та суспільства, і є відправними пунктами процесу формування гендерної політики, розглянуто повноваження жінок та чоловіків, як здійснення контролю над своїм життям: побудова особистих планів, набуття вмінь та навичок, виховання самовпевненості, вирішення проблем та виховання віри у власні сили тощо.

 Також під час заходу з учасниками було обговорено статті Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

Наприкінці заходу, як підсумок, учасниками було зроблено висновок, що формування гендерної соціально-економічної культури у суспільстві, поширення гендерних знань, реалізація ідей гендерної рівності сприяє ефективному використанню людського потенціалу як чоловіків, так і жінок, а отже, розширенню можливостей людського розвитку.