Міськрайонна газета

УСВІДОМЛЕНЕ БАТЬКІВСТВО – ПОВНОЦІННИЙ РОЗВИТОК ДИТИНИ

24.07.2014 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі пологового відділення  Шосткинської центральної районної лікарні в рамках роботи спеціалізованого формування «Консультаційний пункт у пологовому стаціонарі» було організовано та проведено захід «Усвідомлене батьківство – повноцінний розвиток дитини» для вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми.

Зміна соціальних та моральних цінностей, яка відбувається в останні роки в українському суспільстві значно вплинула на свідомість молоді щодо шлюбу, створення сім’ї та народження дітей. Останній аспект є основним у профілактиці соціального сирітства, адже батьки повинні усвідомити свою відповідальність за виховання та розвиток дітей, а також права та обов’язки, яких вони набувають після народження дитини. 

Говорячи про усвідомлене батьківство, з учасниками заходу були обговорені обов’язки новоспечених батьків по відношенню один до одного у подружньому житті, зокрема їх поєднання у процесі виховання дитини, а також необхідності розвитку сімейних цінностей, підтримки родинних зв’язків та ін.

Крім того, у ході заходу учасниць було поінформовано про зміни в нарахуванні державної соціальної допомоги при народженні дитини та порядку реєстрації малюків. А також надані індивідуальні консультації, які стосувалися особистих питань вагітних жінок, та жінок, що народили дитину.