Міськрайонна газета

ВИКОНАННЯ БАТЬКІВСЬКИХ РОЛЕЙ, ЯК ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ ФОРМУВАННЯ УСВІДОМЛЕНОГО БАТЬКІВСТВА

У червні 2016 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі пологового відділення Шосткинської центральної районної лікарні в рамках роботи спеціалізованого формування «Консультаційний пункт у пологовому стаціонарі» було організовано та проведено захід «Виконання батьківських ролей, як один із шляхів формування усвідомленого батьківства» для вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми.

В материнському лоні ми захищені і в нас немає соціальних зобов'язань. Та народившись дівчинкою чи хлопчиком, ми отримуємо певне місце в структурі суспільства та певні соціальні обов'язки. З плином часу ми вливаємося до різних соціальних угруповань, продукуємо і зміцнюємо нові соціальні зв'язки. Але з першого моменту народження ми стаємо невід'ємною частиною своєї сім'ї.

Коли двоє дорослих людей вирішують народити дитину, вони повинні повною мірою розуміти, що треба докорінно змінити світогляд, переорієнтувати пріоритети на користь майбутнього малюка. Доведеться на деякий час забути про свій вільний час і приділити всю увагу, усю любов маленькому Божому створінню, яке повністю залежить від батьків.

Перспектива догляду за новонародженим 24 години на добу і 7 днів на тиждень може дуже злякати. Але завдяки часу, практиці і здоровому глузду ви досить скоро перетворюєтеся на справжнього професіонала.

В основу заходу «Виконання батьківських ролей, як один із шляхів формування усвідомленого батьківства» було закладено пропагування цінності родини, підвищення компетентності в питаннях виховання дітей, підвищення поінформованості учасників про діяльність служб допомоги родині та дітям.

Говорячи про сімейне виховання учасники заходу також торкнулися теми місця та ролі матері і батька у цьому процесі, розглянувши їх функції в сім`ї.

У ході заходу учасники також мали змогу отримати відповіді на питання, які їх цікавили: порядок реєстрації новонароджених, розмір та механізм оформлення державних соціальних виплат при народженні дитини.

Наприкінці заходу були проведені індивідуальні консультації, які стосувалися особистих питань новоспечених та майбутніх мам