Міськрайонна газета

УРЯДОМ ЗАПРОВАДЖЕНО ІНСТИТУТ НАСТАВНИЦТВА НАД ДИТИНОЮ, ЯКА ПРОЖИВАЄ У ДИТЯЧОМУ ЗАКЛАДІ

4 липня 2017 року Постановою № 465 Кабінет Міністрів України затвердив довгоочікуване Положення про наставництво, згідно якого визначено механізм організації здійснення та ведення наставництва над дитиною, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей.

Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Основною метою наставництва є підготовка дитини до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.

Наставництво здійснюється в індивідуальній формі однією повнолітньою дієздатною особою над однією дитиною.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

Наставниками не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України.

Відповідно до законодавства наставник є відповідальним за порушення ним прав і законних інтересів дитини, заподіяння шкоди її життю та здоров’ю.

Варто пам’ятати та не забувати, що кожна дитина з інституції потребує саме нашої з вами уваги та допомоги друга-наставника. Разом ми зможемо зробити це!

Більш детальну інформацію про організацію наставництва в районі можна дізнатися звернувшись до Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що розташований за адресою: м. Шостка, вул. Свободи, буд. 54, каб. № 16. Тел. 4-27-21.

Зараз триває процес затвердження в Міністерстві соціальної політики України Програми наставництва (навчальна програма, за якою будуть проводитися тренінги для наставників в країні).