Міськрайонна газета

ПЕРШИЙ РАЗ – У ПЕРШИЙ КЛАС!

Свято Першого дзвоника – подія одночасно і радісна, і хвилююча не тільки для дітей, які йдуть до школи, але і для батьків, які віддають свою малечу до 1-го класу.

Для учнів-старшокласників День знань – це мить, яка  дарує нові зустрічі зі старими друзями та однокласниками, відкриває нові шляхи та народжує нові мрії. Для першокласників дане свято є чимось незвичайним та новим, адже замість ігор тепер – уроки, замість друзів з дитсадка – товариші по парті, замість рідної виховательки – незнайомий вчитель. Це завжди хвилююча мить, мить яка зворушує серця багатьох… Тим паче, якщо до школи йдуть діти, які виховуються в прийомних сім’ях.

Так, серед прийомних родин, які проживають в с. Чапліївка Шосткинського району, до навчально-виховного комплексу у 2017-2018 навчальному році пішло 12 дітей: з них до школи І-го ступеню – 2 дітей, до школи ІІ-го ступеню – 7 дітей, до школи ІІІ ступеню – 3 дітей.

Для однієї прийомної сім’ї День Знань – є подвійним святом, адже за за шкільну парту у цьому році вперше сіла їхня прийомна дитина. Варто відмітити, що сім’я, в якій виховується дитина – дружна, весела. Молоді прийомні батьки підтримують в родині позитивну атмосферу довіри, в будинку завжди звучить сміх та панує радість. Для всієї родини свято 1 вересня – це день, який дає можливість ще одній дитині-сироті вирости повноцінною особистістю, яка буде черпати знання  та досвід з різних соціальних інститутів: сім’ї, школи, друзів, сусідів та ін. А це – запорука зростання здорових, щасливих та впевнених в собі  уже дорослих особистостей.

Прийомна родина – це не тільки вирішення проблем дитини, яка не має сім’ї, але це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати та зростити дитину, яка народжена не ними, проте потребує саме їхньої любові та підтримки. Це особлива, благородна і, водночас, складна дорога, яка переповнена емоціями, тривогами та очікуваннями.

Шосткинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в новому навчальному році бажає: першокласникам та всім учням приємних вражень, яскравих та нових відкриттів, захоплюючої подорожі у новий світ знань; педагогічному колективу Чапліївського НВК – старанних і талановитих учнів; прийомним батькам – мудрості, терпіння і витримки у такій нелегкій, але благородній професії «Батьки»!