Міськрайонна газета

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДІТЕЙ

Свят, присвячених діткам, в році чимало, але всі вони однаково важливі, тому що діти – наше майбутнє і турбота про них є на першому місці. 20 листопада відзначається Всесвітній день дітей. Цей день відзначається, як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Ассамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Метою проведення цього дня є захист прав дітей та розвитку середовища, дружнього по відношенню до дітей у всьому світі, шляхом діалогу і активних дій, благополуччя дітей у всьому світі.

Людство зобов’язане дати дитині найкраще. Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми – люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі. На шляху до нових перетворень Україна стикається з грубими порушеннями прав людини, зокрема насильством та торгівлею людьми. Діти, як найнезахищеніша категорія, особливо вразливі щодо порушень їхніх прав. Стає моторошно  коли виявляється, що права дитини порушують найрідніші люди – батьки. Сумна статистика: за 10 місяців 2017 року складено 3 акти про покинуту дитину, діти набули статусу, позбавлених батьківського піклування. В цей час горе-батьки живуть спокійно і навіть не цікавляться де мешкають їх діти, що їдять, який стан здоров’я? Багато батьків вважають, що вдягнути та нагодувати дитину достатньо, бо в них немає часу вислуховувати «дрібні», на їх думку, проблеми дитини, а діти від недостатньої уваги дорослих страждають і шукають собі тих, хто дасть пораду поза межами сім’ї. Як правило, ці поради рідко бувають корисними.

Враховуючи це, служба у справах дітей Шосткинської районної державної адміністрації, звертається до Вас, шановні батьки. Ми сподіваємось, що ви нас почуєте і зробите відповідні висновки, адже ми лише відтворюємо бажання ваших дітей.

Шановні батьки!

До Вас звертаються люди, які здійснюють захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей покинутих батьками у пологових будинках, лікарнях та інших державних закладах.

Кожного разу, спілкуючись з такими дітьми, вдивляючись в їхні оченята, читаємо дуже багато запитань до дорослих:

  • чому мама й тато покинули мене?
  • для чого вони мене народжували?
  • чому така доля спіткала саме мене?
  • чим я гірший від інших дітей?
  • чому дорослі не чують і не бачать наших «дитячих» проблем?

Мами і тата, доки не пізно, задумайтесь над Вашим життям:

  • як живете?
  • скільки уваги приділяєте своїм дітям?
  • до кого прихилите свою голову в майбутньому?

Сенс людського життя – продовження роду і великий гріх беруть на себе ті батьки, які відмовляються виховувати свою дитину. Адже життя людині дається лише один раз і треба прожити його так, щоб за наші помилки не розплачувались найрідніші –  діти.