Міськрайонна газета

ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕМІНАР «СІМ’Я – ПРОСТІР БЕЗ НАСИЛЬСТВА» В РАМКАХ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», що ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Україна приєдналася до даної акції з 2001 року. Вже тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення акції символічно наголошують на цьому зв’язку, оскільки підкреслюють, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Таким чином, 16-денний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок;

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день інвалідів;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – річниця інциденту в Монреалі;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є:

  • привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї;
  • активізація партнерського руху громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;
  • сприяння в утвердженні ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому та ін.

В рамках даної акції Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Шосткинським міськрайонним центром зайнятості для безробітних, які перебувають на обліку, проведено інформаційний семінар з елементами тренінгу «Сім’я – простір без насильства».

Під час даного заходу розглянуто поняття «насильство в сім’ї (домашнє насильство)» в українському законодавстві, виділено ознаки, характерні для ситуації домашнього насильства та проаналізовано перелік видів насильства та дій, які до них належать. По закінченню обговорення учасники семінару дали відповіді на запитання анкети стосовно їхньої обізнаності щодо явища домашнього насильства.

Отже, варто запам’ятати, насильство в будь-якому прояві – це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати! Згідно зі ст.15 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» члени сім’ї, які вчинили насильство в сім’ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність до закону.